Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

„Village Bus GPS” uczniów ZST nagrodzony

„Village Bus GPS” uczniów ZST nagrodzony

Klaudia Świątkowska, Artur Gomuła, Zbigniew Korcz i Tomasz Rychlik z Zespołu Szkół Technicznych zostali laureatami konkursu „Na innowacje techniczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich”.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Projekt „Village Bus GPS”, powstał przy współpracy z firmami Tekom i PKS, a polegał na zastosowaniu urządzenia GPS do śledzenia w czasie rzeczywistym autobusu linii L (PKS z końcowym w Lewaszówce), co umożliwiło mieszkańcom wsi i osad na drodze busa uniknięcie czekania na przystankach, np. w deszczu, na mrozie czy podczas wichury. Urządzenie nadal jest zamontowane w autobusie. Aby skorzystać z projektu, należy wejść na stronę vbg.tekom.pl (bez wpisywania www.), która zawiera mapę i aktualną pozycję busa.

Konkurs, organizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, był skierowany do uczniów mazowieckich szkół kształcenia zawodowego. Pomysły na innowacje techniczne mogły dotyczyć zarówno kwalifikacji zawodowych zdobywanych w danej szkole jak również pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Przy ocenie innowacji brana była pod uwagę: racjonalność pomysłu, możliwość upowszechnienia proponowanego pomysłu innowacyjnego, przystępność i atrakcyjność sposobu opisu i prezentacji projektu, możliwość zastosowania proponowanej innowacji w rolnictwie i rozwoju obszarów wiejskich.

Jury, doceniając niezwykle wysoki poziom prezentacji finałowych, podjęło decyzję o tym, by przyznać cztery, a nie jak zakładano pierwotnie – trzy, równorzędne nagrody.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

- Symboliczny czek przedstawiciele Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży chcą przekazać osobiście w szkołach, których uczniowie zwyciężyli – mówi Paweł Wolski z Zespołu Szkół Technicznych. - Spotkanie obejmować będzie prezentację przebiegu konkursu, prezentację filmu dokumentującego finał I edycji konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów.

Pozostali laureaci to Zespół Szkół w Siennicy („Mała elektrownia wodna. Pomoc w rozwoju obszarów wiejskich”), Zespół Szkół nr 1 w Ciechanowie („Inteligentny system pielęgnacji i nadzoru warunków uprawy roślin szklarniowych”) oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce („Wspomagacz podpinania maszyn rolniczych”).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy