Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Najnowsze technologie w służbie edukacji

Najnowsze technologie w służbie edukacji


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
Corocznie zaproszeni specjaliści prezentują najnowsze osiągnięcia z dziedziny wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Wykładom towarzyszą zawsze sesje warsztatowe. W tym roku zaprezentowane zostaną rozwiązania skierowane w szczególności do sektora edukacji. Celem konferencji jest integracja środowiska edukacyjnego, biznesowego i administracji samorządowej, umożliwienie wymiany poglądów, myśli, analiz w zakresie zastosowania technologii informacyjnych, zapoznanie z najnowszymi trendami w IT oraz wykorzystania TIK w edukacji.

Na koniec zaprosimy do wspólnego podsumowania konferencji, połączonego z losowaniem nagród dla uczestników.

Poniżej przestawiamy tematykę wykładów, które zostaną zaprezentowane.

1. Jak się uczyć? Kampania na rzecz efektywnego uczenia się -indywidualni.pl (LIBRUS)–edukacja dla efektów; Librus, Prowadzący:Wioletta Szymańska

2. Dlaczego ważne jest wybieranie dla uczniów podręczników do informatyki, zwłaszcza w dobie reformy podręcznikowej? -Grażyna Koba –autorka podręczników do przedmiotów informatycznych, MIGRA. 

Na wykładzie autorka wskaże przykładowe konsekwencje niewybierania podręczników do zajęć komputerowych i informatyki , m.in. systematyczne obniżanie rangi przedmiotów informatycznych, pozbawianie uczniów rzetelnego, sprawdzonego i dostosowanego do danego poziomu źródła wiedzy, a także konieczność przygotowywania na każde zajęcia własnych materiałów przeznaczonych dla uczniów, samodzielne dbanie o realizowanie podstawy programowej (co z założenia zapewnia podręcznik).

3. Szukanie śniadaniówek przy użyciu technologii wartej miliony -Nobert Frańczuk, Zespół Szkół nr 1 im.  Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Na wykładzie zostanie przedstawiona idea geocachingu oraz wykorzystanie jej w warunkach
szkolnych. Świetna zabawa na świeżym powietrzu z użyciem najnowszych technologii, którą można wykorzystać zarówno w szkole, jak i w domu. Połączenie informatyki, geografii, biologii, historii, matematyki, języków obcych w jednym projekcie? Z geocachingiem jest to możliwe! Serdecznie zapraszam wszystkich Geocacherów i mugoli.

4. Nowe narzędzie w kształceniu –lepsze efekty -Barbara Stasiak, Agraf

5.Stosowanie dobrych praktyk informatycznych w szkole (na podstawie panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów SWI oraz audytu radomskich placówek oświaty) - Andrzej Kurzawa, Technet Sp. z o.o.

Wraz z ekspertami podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do szkoły. Zaprezentujemy urządzenia (różnych producentów), które cechuje wysoka jakość i niski koszt użytkowania. Podpowiemy, jak przekształcić zwykłą klasę w pracownię multimedialną, nie rujnując szkolnych finansów. Iwona Walkowicz, Grupa Edukacyjna.

5. System antyplagiatowy w szkole. Fanaberia czy konieczność? -Marzena Krajewska,Plagiat.pl

Głównym tematem wykładu będzie problem plagiatowania prac przez uczniów. Podczas wystąpienia poruszone zostanie zagadnienie istnienia tak zwanego pokolenia "kopiuj-wklej" i wpływ plagiatowania prac na jakość kształcenia w szkole.

6.Szkolna infrastruktura IT pod pełną kontrolą –Magdalena Wąsik, Axence

Prezentacja to pokaz praktycznej kontroli nad szkolną infrastrukturą teleinformatycznej z wykorzystaniem rozwiązania Axence nVision Pro. Podczas prezentacji przedstawione zostaną kluczowe zagadnienia w obszarze monitorowania sieci, notyfikacji, inwentaryzacji oprogramowania i infrastruktury IT, zarządzania awariami oraz ochrony kluczowych danych.

7.Szkoła w Chmurze –sposób na środowisko IT w szkole – Andrzej Musisz, ADVISOR

Elementy infrastruktury IT to klocki, które muszą do siebie pasować.Szkoła potrzebuje bezpiecznego i stabilnego środowiska pracy oraz infrastruktury IT niewidocznej dla użytkowników, dodatkowo narzędzi pracy i komunikacji z uczniami wszędzie tam gdzie jest Internet –czyli o „Szkole w Chmurze”.

8. Bezpieczeństwo w szkole –rozwiązania Axis Communications - Agata Majkucińska –Opiekun
Klientów Kluczowych w Polsce i Krajach Bałtyckich

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz program dostępny TUTAJ.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy