DERBY RADOMIA: Broń 1:1 Radomiak (zapis relacji)

W drugich w sezonie 2014/2015 derbach Radomia, Broń zremisowała na stadionie przy ul. Narutowicza 9 z Radomiakiem 1:1.

Broń Radom 1:1 Radomiak Radom
Bramki: Ankurowski 18' - Śliwiński 73'

90+6' koniec meczu
90+5' chyba ostatnia akcja w tym meczu. Rzut wolny dla Radomiaka blisko środka. Dośrodkowanie Dubiny i główkują defensorzy
90+4' dużo niedokładności w ostatnich minutach
90+2' Wicik za Bouchnibę
90' dośrodkowanie w pole karne i sytuację wyjaśnia Cieciura
89' Sulkowski fauluje przy linii bocznej Bojka i otrzymuje drugą w tym meczu  i musi opuścić plac gry
87' głowami zderzyli się W.Puton i Wieczorek. Chwila przerwy w grze
87'  Serodziński za Brągiela
84' fatalne, bardzo niecelne uderzenie Marczaka z rzutu wolnego
83'  Kula
82' sędzia odgwizduje faul na 20 metrze. Dobra okazja dla Broni
81' niecelny strzał Radeckiego z nieprzygotowanej pozycji
79'  Wieczorek za Krukowskiego
79' Sulkowski w pole karne i łapie Budzikur
77' rzut wolny przy narożniku, dogranie Marczaka na krótki słupek i sytuacja wyjaśniona przez defensorów gości
76' kontuzja Leandro wygląda na coś poważniejszego, ponieważ jest potrzebna pomoc karetki pogotowia
73'  GOL DLA RADOMIAKA! Centra Sulkowskiego z rzutu wolnego i Śliwiński w zamieszaniu podbramkowym z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki! Broń - Radomiak 1:1!
73' ładna akcja Radomiaka
71' Sulkowski z rzutu wolnego na głowę Radeckiego i strzał obok bramki
71'  Wolski za Leandro
70'  Leandro leży na murawie, potrzebna pomoc medyczna. Brazylijczyk opuszcza plac gry na noszach i chyba już na boisko nie wróci
69'  Dobosz
68' Broń cofnęła się do głębokiej defensywy w drugiej połowie
67' rzut wolny dla "zielonych" dośrodkowanie Sulkowskiego mija jednak wszystkich zawodników w polu karnym
64' Radomiak zdecydowanie przejął inicjatywę w ostatnich minutach
62' rzut rożny dla gości, jednak bez zagrożenia
61'  Radecki za Agu
59'  Śliwiński za Stanisławskiego
58' przerzut Leandro na lewą stronę, zgranie Brągiela do środka. W polu karnym nie ma jednak kto zakończyć tej akcji
57'  Bojek za Skórnickiego
57' Kiełtyka do W.Putona i strzał tego drugiego za lekki. Bez problemu łapie Budzikur
55' Marczak dogrywa z głębi pola, ale zbyt mocno i piłka opuszcza plac gry
53' Stanisławski pakuje piłkę do siatki! Sędzia odgwizduje jednak spalonego. Kontrowersyjna decyzja arbitra!  dla Leandro za dyskusje
52' Brągiel lewą stroną, centra w pole karne i Stanisławski uderza obok słupka
51' drybling Leandro lewym skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów
47' dośrodkowanie Sulkowskiego z rzutu wolnego niedokładne
46'  Ankurowski
 zaczyna Broń
*obie drużyny bez zmian w przerwie

45+3' koniec pierwszej połowy
45+2' strzał Dubiny z rzutu wolnego nieudany. Piłka o dobre dwa metry minęła bramkę miejscowych
45' Leandro wziął sprawy w swoje ręce Pognał środkiem boiska, minął obrońców, wychodził praktycznie na czystą pozycję i został zatrzymany przez Krukowskiego tuż przed polem karnym. Tylko  dla obrońcy gospodarzy
44' Radomiak na razie bez pomysłu na sforsowanie defensywy Broni
43' Marczak na lewym skrzydle zwiódł dwóch obrońców, dośrodkował na głowę Skórnickiego, a ten strzelił ponad bramką
40' Broń znalazła się w świetnej sytuacji! Kontratak zmarnowany jednak przez Leśniewskiego, który zbyt mocno dośrodkowuje z prawego skrzydła i Nowosielski nie sięga futbolówki
40' dośrodkowanie z rzutu wolnego i Świdzikowski uprzedzony przez obrońców gospodarzy
39' Krukowski fauluje Stanisławskiego przy linii bocznej
38' Bouchniba z opatrzoną głową wraca jednak na murawę
37' niecelny strzał Marczaka z rzutu wolnego z 35 metrów
*Tunezyjczyk opuszcza plac gry na noszach
36'  Bouchniba nie podnosi się z murawy, będzie chyba potrzebna zmiana
34' starcie Dubiny i Bouchniby w środkowym sektorze boiska. Potrzebna pomoc medyczna. Dużo twardej walki dzisiaj na murawie, nikt nie odstawia nogi
32' od początku meczu mamy głośny doping kibiców. Atmosfera piłkarskiego święta!
31' uderzenie Agu niecelne
30' Sulkowski górą do Stanisławskiego, ale ten strzela za lekko
29' centra Leśniewskiego i z piłką mija się Bouchniba
27' Sałek wysoko ponad bramką
26' Leandro indywidualnie, zejście z boku do środka, ale strzał daleki od ideału
24' starcie Gorczycy i Agu w polu karnym "zielonych". Faulował defensor Broni
23'  Sulkowski
21' piękne uderzenie Sulkowskiego z rzutu wolnego z 25 metrów i jak struna wyciąga się Budzikur i ratuje swój zespół przed utratą gola
20'  Gorczyca
18'  GOL DLA BRONI! Kolejny wolny dla gospodarzy. Marczak centruje w szesnastkę, potem w zamieszaniu strzela Nowosielski, piłkę wybija Agu, ale ta trafia pod nogi Ankurowskiego, który pakuje ją do siatki! Broń - Radomiak 1:0!
17' dogranie Marczaka w pole karne, jeden z zawodników Broni strącił piłkę, ale Kula bez problemów wyłapuje
16' rzut wolny dla gości, centra Dubiny zbyt mocna
13' dośrodkowanie Leśniewskiego i głową próbował Sałek. Strzał jednak zbyt lekki w dodatku niecelny
11' rzut wolny dla gości z 30 metrów. Strzela Dubina, piłka kozłuje przed Budzikurem, ale golkiper Broni nie popełnia błędu
11' Puton do Stanisławskiego, ten zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i ostatecznie uderzenie zablokowane. Chwile później Agu faulowany
9' tym razem Krukowski na prawej stronie. Podanie w pole karne po ziemi i sytuacja wyjaśniona przez defensorów Radomiaka
7' pierwszy korner dla gości, ale bez większego zagrożenia
7' kolejny rajd Brągiela i skrzydłowy Radomiaka faulowany przez Krukowskiego przy linii bocznej
5' Brągiel lewym skrzydłem, dośrodkowuje w pole karne i z łatwością łapie Budzikur
4' na razie gra toczy się w centralnych sektorach boiska
2' W.Puton faulowany w środku pola przez Bouchnibę
 zaczyna Radomiak

godz. 14:58 - obie jedenastki już na murawie! Radomiak na biało, Broń na niebiesko
godz. 14:55 - sędzią dzisiejszego spotkania jest Albert Różycki
godz. 14:50 - zawodnicy udali się już do szatni, za dziesięć minut początek meczu!

Broń: Budzikur - Krukowski, Ankurowski, Gorczyca, Dobosz, Leśniewski, Sałek, Bouchniba, Skórnicki, Nowosielski, Marczak
Radomiak: Kula - Cieciura, Świdzikowski, Dubina, Sulkowski, Kiełtyka, Agu, W. Puton, Brągiel, Leandro, Stanisławski

Rezerwowi:
Broń: Przytuła, Więcek, Wicik, Wichucki, Wieczorek, Bojek, Strefański
Radomiak: Banasiak, Kucharski, Radecki, Serodziński, Śliwiński, Wnuk, Wolski

godz. 14:23 - na murawie zameldowali się też piłkarze Broni i Radomiaka

godz. 14:14 - bramkarze obu drużyn już na rozgrzewce

godz. 14:10 - jesienią Radomiak wygrał z Bronią 4:0 po golach Macieja Świdzikowskiego, Leandro Rossiego oraz dwóch trafieniach Szymona Stanisławskiego

godz. 14:00 - w dotychczas rozegranych 67 ligowych derbach Radomia 27 wygranych zanotował Radomiak, Broń zwyciężyła 21-krotnie, a 19 razy był remis

godz. 13:50 - dzisiejszy mecz to pierwszy od osiemnastu lat pojedynek derbowy przy ul. Narutowicza

godz. 13:45 - kibice Radomiaka po godz. 12 zebrali się na Placu Jagiellońskim i udali się na stadion. Trybuna A od strony ul. Narutowicza 9 już praktycznie pełna. Galeria zdjęć z przemarszu kibiców "zielonych" wkrótce na naszej stronie!

godz. 13:35 - zaglądajcie na nasz fanpage CozadzienSport - tam aktualne zdjęcia ze stadionu

*tak prezentuje się aktualnie murawa, na którą wybiegną piłkarze Broni i Radomiaka

godz. 13:27 - ze stadionu przy ul. Narutowicza 9 wita Michał Nowak

* zza drzew wyłania się arena dzisiejszych zmagań... Stadion przy ul. Narutowicza 9 gotowy na derby Radomia!