Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce park zbudowany w oparciu o oryginalną historię. Na 9 hektarach znajdują się ukwiecone ogrody, nietypowe place zabaw, liczne miejsca wypoczynku i baśniowe krainy - wszystko nawiązujące do specjalnie stworzonej na potrzeby parku opowieści o walce dobra ze złem, w której występują smoki, krasnoludy i czarodzieje, ale też takie niezwykłe stworzenia jak bulwiaki czy robanki.
Odwiedzający Magiczne Ogrody wędrują więc przez kilka krain tematycznych. Mają okazję odwiedzić m.in. Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Bulwiakową Osadę, Wodny Świat, a także mroczne Gniazdo Smoka (atrakcja dla dzieci od 8 roku życia).
- Stawiamy przede wszystkim na rodzinę. Chcemy w różnorodny sposób promować tę wartość. Dlatego zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy z najmłodszymi, pokazujemy jak przyjemnie można spędzać czas ze swoimi pociechami. Nasze krasnoludy wyzywają np. tatusiów na pojedynek na miecze – opowiada Karolina Dejneko, event manager Magicznych Ogrodów. - Uczymy dzieci szacunku do przyrody, pokazujemy jak wielką wartością jest rodzina i przyjaźń.
Na terenie obiektu stale pracuje ponad 20 animatorów zabaw. Poprzebierani za m.in. krasnoludy, bulwiaki, wróżki czekają na najmłodszych i zapraszają do wspólnej zabawy.
- Animatorzy do każdej atrakcji dobrani są bardzo starannie, również pod kątem swoich pasji i umiejętności. Chcemy, aby również oni dobrze się bawili i nie traktowali swojej pracy jak przykrego obowiązku – wyjaśniła Karolina Dejneko. - Dodajmy, że dla grup odwiedzających park w zwykłe dni tygodnia przygotowane są karty z zadaniami, które rozwiązuje, się zwiedzając kompleks.
W Magicznych Ogrodach co jakiś czas odbywają się imprezy tematyczne. W cenie biletu zapewnione są dodatkowe atrakcje, np. ostatnio „Turniej Purpurowej Róży", podczas którego można było oglądać walki dzielnych wojów.
- W weekend 9-10 sierpnia planujemy imprezę „Usłysz to!”. Odwiedzający nasz park będą mieli okazję spotkać kwartet magów, z którym wspólnie zaśpiewa smoczyca. Natomiast podczas oficjalnego zakończenia sezonu, w weekend 13-14 września planujemy „Święto Bulwiaków” - wyjaśnia Dejenko. - We wrześniu planujemy oficjalne zamknięcie pierwszego sezonu. Jak długo park będzie czynny, zależeć będzie od pogody.