Wypowiedzi po meczu Czarni - BBTS

Siatkarze Czarnych Radom wygrali na własnym parkiecie z liderem pierwszej ligi BBTS-em Bielsko-Biała nie tracąc nawet seta! Dzięki temu do sobotniego rywala tracą w tabeli już zaledwie dwa punkty. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodników obu drużyn.

Wojciech Stępień (trener Czarnych Radom) - Dobrze graliśmy na siatce, ale to chyba wynik tego, że mieliśmy naprawdę niezłe przyjęcie, fajną zagrywkę, mocny i zdecydowany atak oraz dużo bloków. Każdy z naszych zawodników chciał się dobrze zaprezentować i wszystkim zależało na jak najlepszym wyniku. Na początku może byliśmy trochę spięci i nie wszystko wychodziło. Z czasem jednak wyglądało to coraz lepiej. Myślę, że to pierwszy set zadecydował o losach całego spotkania.

Janusz Bułkowski (trener BBTS-u Bielsko-Biała) - Czarni postawili nam bardzo ciężkie warunki. Początek pierwszego seta był dla nas obiecujący, wychodziło nam praktycznie wszystko. Jednak czym dalej w las, tym zaczęliśmy popełniać więcej błędów. Przede wszystkim nie mieliśmy argumentów w ataku. Nasze lewe skrzydło, które zawsze funkcjonowało bardzo dobrze, dzisiaj zawiodło. Mieliśmy również problem z przyjęciem zagrywki i potem nie było nawet jak atakować i w pewnych momentach byliśmy bezradni. Zdarza się taki mecz, radomianie bardzo chcieli rewanżu za przegraną w pierwszej rundzie i udało im się to w stu procentach.

Mariusz Gaca (środkowy BBTS-u Bielsko-Biała) - Przespaliśmy trochę ten mecz. Szkoda szczególnie pierwszego seta, kiedy szło nam naprawdę dobrze do jego połowy, a potem coś się popsuło. Nie wiem co się stało, ale gospodarze to wykorzystali i niestety Czarni dzisiaj byli górą. My w Bielsku wygraliśmy gładko 3:0, teraz oni u siebie również zwyciężyli w tym samym stosunku. Taka jest siatkówka. Spotkały się dwa wyrównane zespoły. Na razie to my pozostajemy liderem i będziemy walczyć aby to dalej utrzymać. Nasza przewaga w tabeli stopniała do dwóch punktów, gdybyśmy wygrali byłoby inaczej, ale jest tak jak jest. Jak będzie dalej to czas pokaże. Trochę smutno, że tak łatwo przegraliśmy. Chcemy być w czwórce, ale czy nam się uda to pokaże boisko. Wiadomo, każdy sportowiec chce grać o najwyższe cele. Teraz nie ma awansu sportowego jako takiego. Nawet kiedy zajmie się pierwsze miejsce, to też zależy czy klub ma pieniądze, aby grać w PlusLidze. My na pewno gramy o jak najwyższe cele.

Jakub Radomski (przyjmujący Czarnych Radom) - To, że było 3:0, nie oznacza wcale, że mecz był łatwy. W trzecim secie BBTS-owi kompletnie siadła gra, a nam wszystko wychodziło. Generalnie cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Chcieliśmy się zrewanżować za porażkę z Bielska w pierwszej rundzie. Graliśmy z liderem i to też wyzwalało dodatkowe emocje. Liga jest tak wyrównana, że każdy mecz jest ważny. Cieszymy się, że zagraliśmy niezłe spotkanie i udało się zwyciężyć. Jak na razie te rewanże się nam udają, bo i z Ostrołęką i teraz z BBTS-em wygraliśmy u siebie.

Maciej Wołosz (przyjmujący BBTS-u Bielsko-Biała) - Dzisiaj kompletnie nasza gra się posypała. Gratuluje Czarnym udanego meczu. Zagrali praktycznie w każdym elemencie bardzo dobrze i zasłużenie wygrali. Pierwszego seta rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Przy stanie 18:14 stanęliśmy i tak to dalej wyglądało do końca spotkania. Na pewno będziemy wyciągać wnioski z tego pojedynku. Trzeba szybko wyrzucić to z pamięci i przygotować się na kolejnego rywala. Przewaga nad Czarnymi stopniała do dwóch punktów, ale nie patrzymy w tabelę, tylko na najbliższych przeciwników. Chcemy wygrywać jak najwięcej meczów. Najważniejsze, żeby przed play-offami znaleźć się w pierwszej czwórce.

Jakub Wachnik (przyjmujący Czarnych Radom) - Patrząc na wynik można powiedzieć, że był to szybki mecz, który trwał ponad godzinę, ale jego poziom można ocenić jako wysoki. Byliśmy bardzo zmobilizowani na ten pojedynek, bo graliśmy z liderem. Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0. Pierwszy set był zacięty, a potem narzuciliśmy już swój poziom gry. Przed meczem chyba nikt nie obstawiałby, że zakończy się on tak szybko.

Jarosław Macionczyk (rozgrywający BBTS-u Bielsko-Biała) - Naszą dyspozycję w tym spotkaniu mogę ocenić bardzo źle. Zagraliśmy słaby mecz. W żadnym elemencie praktycznie nie zagroziliśmy Czarnym. Jedynie w pierwszym secie, ale w siatkówce gra się do 25 zdobytych punktów, a my stanęliśmy w końcówce. Jeśli chodzi o drużynę Czarnych - zagrali bardzo dobre spotkanie, w przeciwieństwie do tego co było u nas w pierwszej rundzie. Radomianie byli dzisiaj lepsi od nas pod każdym względem. Przede wszystkim zagrali bardzo dobrze w przyjęciu i w zagrywce i tym wygrali ten pojedynek. Bardzo duży wpływ miała hala, oprawa meczu, kibice. Myślę, że jeśli Czarni będą tak dalej grać, to z powodzeniem mogą tę ligę wygrać.