Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do edukatorów pracujących z młodzieżą pochodzącą z mniejszości narodowych i wszystkich zainteresowanych tematyką wielokulturowości, wykorzystywaniem mediów na zajęciach szkolnych, komunikacją międzykulturową.
Magdalena Dygała poprowadzi szkolenie na temat „Nauczanie o wielokulturowości poprzez edukację medialną (projekty video).
Jak sprawić aby Twoja lekcja stała się niezapomnianą przygodą dla uczniów? Jak dostosować zajęcia do wielokulturowej grupy odbiorców? Jak pokonać i zrozumieć różnice kulturowe widoczne wśród Twoich studentów? m.in. na te pytanie odpowie Magdalena Dygała, która poprowadzi szkolenie na temat: Nauczanie o wielokulturowości poprzez edukację medialną (projekty video).
Podczas szkolenia można uzyskać kilka cennych wskazówek dotyczących motywowania uczniów przez projekty wideo.
Spotkanie z panią Magdaleną odbędzie się w godz. 10-11.15 w American Corner. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: library.acradom@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie poprowadzone będzie w języku polskim.
Z kolei Jarosław Basaj poprowadzi spotkanie na temat: „Trochę aplikacji w edukacji. Nowoczesne narzędzia cyfrowe w nauczaniu o wielokulturowości”.
Uczestnicy spotkania poznają i przetestują atrakcyjne bezpłatne programy oraz aplikacje , które nie tylko ułatwiają codzienne życie nauczyciela, ale stanowią ciekawą alternatywę dla szkolnej rutyny.
Jarosław Basaj – pomysłodawca warsztatów dziennikarskich dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, które odbywają się w Radomiu cyklicznie od 2004 roku. Zajmuje się edukacją filmową; jako lider Filmoteki Szkolnej w województwie mazowieckim prowadzi warsztaty filmowe dla nauczycieli i uczniów, z którymi realizuje filmy dokumentalne i animowane; prowadzi w kinach prelekcje i warsztaty w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”; inspiruje i szkoli do prowadzenia Filmowych Lekcji Wychowawczych Fundacji Generator. Dzieli się doświadczeniem, i prowadzi zajęcia jako Edukator Kulturalny w Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej. Szkolił nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu w ramach programu "Cybernauci" Fundacji Nowoczesna Polska, obecnie jest trenerem w programie "Asy Internetu" Fundacji Szkoła z klasą.
Spotkanie z Jarosławem Basajem odbędzie się w godz: 11:30 – 13:00 w American Corner. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: library.acradom@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie w języku polskim.
O projekcie BUILD BRIDGES - NOT FENCES:
#BUILDBRIDGESNOTFENCES”to Polsko-Ukraińsko-Romskie warsztaty reportażu filmowego i dziennikarskiego, uzupełnione serią szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z nastolatkami należącymi do grup mniejszościowych, ze szczególnym naciskiem na nauczanie o wielokulturowości właśnie poprzez media. Projekt jest współfinansowany przez Amerykański Departament Stanu.
Program BUILD BRIDGES – NOT FENCES składa się z dwóch części:
a) złożonego cyklu praktycznych warsztatów dziennikarskich i filmowych skierowanych do uczniów polskich, romskich i ukraińskich mieszkających w Radomiu
b) cyklu innowacyjnych szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z uczniami należącymi do mniejszości narodowych.
Głównym celem obu części będzie pogłębianie wiedzy na temat wielokulturowości za pośrednictwem współczesnych mediów, budowanie umiejętności korzystania z mediów, wdrażanie nowoczesnych programów nauczania z uwzględnieniem edukacji medialnej. Cel nadrzędny to podnoszenie i umacnianie świadomości grup mniejszościowych, a w konsekwencji pełniejsza integracja z lokalną społecznością .
Więcej informacji o programie BUILD BRIDGES - NOT FENCES można znaleźć na stronie American Corner Radom.