Na wielki jubileusz przyszli nie tylko nauczyciele, sympatycy i przyjaciele szkoły, ale również uczniowie i absolwenci. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Stanisława bpa przy Placu Konstytucji 3 Maja. Podczas liturgii poświęcono sztandar szkoły, a następnie w jej murach otwarto wystawę "Wczoraj i dziś Szkoły Dwujęzycznej Montessori".
Szkoły Dwujęzyczne im. Marii Montessori – Liceum Gimnazjum Językowe w Radomiu istnieją od 10 lat. Zajmują wysokie i bardzo wysokie lokaty w rankingach biorących pod uwagę poziom i sposób nauczania dzieci i młodzieży. Szkoła jest m.in. laureatem Europejskiego Znaku Innowacyjności w nauczaniu języków obcych - wymiar międzynarodowy przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” przyznała jej "Znak Jakości Szkoły 2018" potwierdzając, że placówka znajduje się w gronie najlepszych liceów w Polsce – mówi dyr. Anna Maciejewska:
Placówka bardzo dobrze przygotowuje do matury rozszerzenia od I klasy, buduje rodzinną atmosferę, radzi, jak zaplanować przyszłość, aktywizuje do olimpiad, konkursów, projektów polskich i międzynarodowych, kształci w atrakcyjnych specjalizacjach dwujęzycznej w sekcji polsko-angielskiej w przedmiotach geografia, historia, biologia , otwiera drzwi do najlepszych uczelni w Polsce i za granicą a także łączy naukę z warsztatami i wykładami i angażuje się w projekty Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkołę prowadzi Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Edukacji i Społeczeństwa Obywatelskiego w Radomiu. Absolwenci naszej szkoły studiują w Polsce, Wielkiej Brytanii i Norwegii na kierunkach Psychologia, Filologia, Dziennikarstwo, Prawo, Ekonomia, Medycyna. Szkoła szeroko promuje edukację europejską, dyplomatyczno-konsularną współpracując z Komisją Europejską w Parlamencie w Brukseli. Patronat Naukowy objął Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – Instytut Anglistyki. Szczególne podziękowania składam wizytatorom, Delegatury Kuratorium, którzy odwiedzili naszą szkołę, dyrektorom szkół za współpracę, grupie wolontariuszy „Podaj Dłoń”, którzy podejmują realizację w zadaniach publicznych otrzymanych dzięki Panu Prezydentowi Jerzemu Zawodnikowi z ramienia Pana Prezydenta Radosława Witkowskiego – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej na rzecz seniorów i młodzieży. Podziękowania składam przedstawicielom Wydziału Edukacji reprezentowanym z ramienia Pana Prezydenta Karola Semika , nauczycielom, pracownikom administracji, rodzicom, uczniom i absolwentom naszej szkoły oraz Księżom Grzegorzowi Rogólskiemu, Stanisławowi Bujnowskiemu, Kapelanowi Policji Garnizonu Mazowieckiego Mirosławowi Dragielowi oraz księdzu katechecie Gośćmi byli także Pani Elwira Skoczek Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Pan Piotr Nakonieczny Członek Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny- Doradca Zarządu Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w Lublinie, Pan Krzysztof Gajewski zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.