Praca nad wykonaniem drzewa skłania do przejrzenia dokumentów i pamiątek po naszych krewnych i może zaowocować odkryciem nieznanych do tej pory epizodów z przeszłości rodziny. Osoby, które zdecydują się podjąć to wyzwanie, będą miały okazję wkroczyć w pasjonujący świat genealogii, poznać prawa którymi się narządzi i narzędzia, którymi posługuje. Uczestnicy konkursu mogą oczywiście liczyć na pomoc Archiwum Państwowego w Radomiu w odtwarzaniu dziejów rodzin i poszukiwaniu do niej źródeł oraz nauczyciela, będącego opiekunem merytorycznym przygotowywanej pracy, który jako jedyny, może zgłosić gotowy projekt do konkursu.
Zdobywanie potrzebnych informacji i umiejętności można zacząć od zapoznania się ze specjalnie opracowanym „Poradnikiem młodego genealoga uczestnika konkursu”, który dostępny jest online pod adresem: Praca nad wykonaniem drzewa skłania do przejrzenia dokumentów i pamiątek po naszych krewnych i może zaowocować odkryciem nieznanych do tej pory epizodów z przeszłości rodziny. Osoby, które zdecydują się podjąć to wyzwanie, będą miały okazję wkroczyć w pasjonujący świat genealogii, poznać prawa którymi się narządzi i narzędzia, którymi posługuje. Uczestnicy konkursu mogą oczywiście liczyć na fachową pomoc Archiwum Państwowego w Radomiu w odtwarzaniu dziejów rodzin i poszukiwaniu do niej źródeł oraz nauczyciela, będącego opiekunem merytorycznym przygotowywanej pracy, który jako jedyny, może zgłosić gotowy projekt do konkursu. Zdobywanie potrzebnych informacji i umiejętności można zacząć od zapoznania się ze specjalnie opracowanym „Poradnikiem młodego genealoga uczestnika konkursu”, który dostępny jest TUTAJ.
Praca konkursowa powinna zawierać:
- drzewo genealogiczne zapisane w formacie pdf. lub HTML,
- opis drzewa zawierający dane biograficzne, liczbę pokoleń i osób, które znalazły się na stworzonym drzewie,
- przekaz ukazujący kontekst historyczny i dzieje rodu,
- odwzorowania cyfrowe dokumentów źródłowych wykorzystanych do przygotowania drzewa genealogicznego wraz z opisem ich pochodzenia,
- bibliografię,
- informację o możliwości innowacyjnego sposobu wykorzystania pracy jako projektu edukacyjnego.
Przygotowane prace należy zgłosić do 4 maja 2023 r., korzystając z formularza zgłoszeniowego, który można znaleźć tutaj
Wszystkie informacje potrzebne do wzięcia udziału w konkursie są w regulaminie - KLIKNIJ TUTAJ.
Finaliści, laureaci i wyróżnieni otrzymają okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Listy finalistów zostaną ogłoszone najpóźniej do 31 maja 2023 r. Lista laureatów i wyróżnionych uczniów zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2023 r.