Jak informuje MBP, zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w dwóch grupach (grupa podstawowa i grupa rozszerzona). Spotkania grupy z poziomu podstawowego odbywać się będą we wtorki (max. 20 osób w grupie) – godziny popołudniowe. Spotkania grupy z poziomu rozszerzonego odbywać się będą w czwartki (max. 10 osób w grupie) – godziny popołudniowe.
Zajęcia dedykowane są maturzystom wszystkich szkół średnich z Radomia. Zapisy do obu grup warsztatowych zostaną uruchomione 15 lutego (wtorek) o godz. 12.00 i potrwają maksymalnie do 28 lutego (lub do wyczerpania miejsc). Udział w warsztatach jest bezpłatny.
W każdej grupie warsztatowej jest dziewięć: webinarów, zadań do opracowania, konstruktywnych komentarzy na temat opracowanych materiałów. Dla grupy podstawowej przewidziano końcowy webinar pt. „Kalejdoskop motywów literackich”, a dla rozszerzonej - „Przeciw interpretacji – kilka uwag o eseju Susan Sontag”.
Spotkania przeznaczone są dla licealistów, którzy w tym roku zdają maturę, chcą systematycznie trenować pisanie prac na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Celem zajęć jest również uporządkowanie wiedzy i nabranie pewności siebie w pisaniu.
https://www.cozadzien.pl/kultura/wieczor-autorski-z-laureatka/79844
Podczas zajęć można dowiedzieć się: jaka jest struktura egzaminu oraz struktura prac maturalnych, za co maturzyści są punktowani po napisaniu pracy, na co zwracać uwagę, pisząc poszczególne elementy pracy, jaka jest specyfika pisania dwóch rodzajów prac na poziomie rozszerzonym.
- Pracujemy metodą projektową – kontaktujemy się za pomocą platformy edukacyjnej, gdzie spotykamy się raz w tygodniu. Każde spotkanie to przygotowana prezentacja dotycząca poszczególnych modułów kursu, czyli części rozprawek i rozmowa na temat poruszonych zagadnień. Raz w tygodniu będą wysyłane komentarze do opracowanych przez uczestników warsztatów materiałów - wyjaśnia Agnieszka Szyk, prowadząca warsztaty.
Agnieszka Szyk – na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego i kulturoznawstwa; pracowała w wydawnictwie, gdzie była redaktorką podręczników szkolnych i próbnych arkuszy maturalnych; jest egzaminatorką maturalną; od niedawna prowadzi pracownię Pisze się!, gdzie pomaga licealistom w redagowaniu prac maturalnych i twórczym wyrażaniu siebie; w ponad 20-letniej karierze koordynowała wiele projektów edukacyjnych we współpracy z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.