„Najczarniejsza z białych kobiet”, bez wahania porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Od 2008 r. p. Grażynie regularnie towarzyszy formacja w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary), Michał Szczeblewski (perkusja) oraz Piotr Mania (piano). Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w często odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie. Ogólnopolski patronat nad projektem i trasą koncertową objęły TVP2 oraz Program 1. Polskiego Radia.
Leszek Barwik, manager anonsowanego koncertu, zachęca: Repertuar to zlepek wszystkiego co najlepsze. Niezapomniane przeboje: "Czas nas uczy pogody", "Brzydcy". Piosenki Czesława Niemena z płyty "Dziwny jest": "Płonąca stodoła", "Jednego serca", "Dziwny jest ten świat" oraz utwory z najnowszej płyty "Przepływamy".
Grażyna Łobaszewska (ur. w Gdańsku) – polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” czy „Gdybyś”. Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. Od 1970 do 1972 roku była słuchaczką gdańskiego Studia Piosenki Polskiego Radia i Telewizji, prowadzonego przez Renatę Gleinert. W latach 1975-1977 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Później śpiewała tam wielokrotnie. W 1976 zdobyła nagrodę dziennikarzy za „Nocny spacer”, w 1978 III nagrodę za „Zwierciadło czasu”, a w 1991 I nagrodę za „Wszystko co złe omija mnie”. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Jazz jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia w Poznaniu i w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji. 2 grudnia 2012 otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
- Ostatni koncert artystki w Radomiu miał miejsce w Sali koncertowej Urzędu Miejskiego, w lutym 2011 r. Artystce prezentującej utwory zasadniczo z repertuaru Czesława Niemena, towarzyszył wówczas niezwykle gorąco przyjęty przez rodzimą publiczność tczewski zespół Ajagore o proweniencji folk-rockowej. W końcowej fazie publiczność porywały solowe partie perkusyjne Szczeblewskiego wykonywane na rozbudowanym, siedmiobębnowym zestawie, przeplatane pojedynkami muzycznymi z basisto-wokalistą Kornasem. Po gitarowym dopełnieniu Kortasa przy dużych emocjach na widowni bisowała Łobaszewska, wykonując Brzydkich i Czas nas uczy pogody. To był naprawdę niezwykły pokaz performatywnego grania (chyba zwie się to jam band), dyskutowany i wspominany przez kolejne lata przez kilkuset radomian, głównie w wieku i średnim i nieco starszych. Tym bardziej wspomnieniom tym warto dać upust na nowo. Co prawda sala w Łaźni przy Żeromskiego 56 jest bardziej kameralna, ale… w historię placówki wpisana jest sama Grażyna Łobaszewska. W 2001 zasiadała w jury Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia i wystąpiła tam jako gwiazda. Sytuacja powtórzyła się też w 2008 r. - opowiada Marcin Rusek z "Łaźni".