Tym razem orkiestra zaprasza na muzyczne uniesienia przy dźwiękach akordeonu. Na scenie wystąpi radomianin Bartosz Kołsut - charyzmatyczny i wszechstronny perfekcjonista. Ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w 2015 roku, w klasie akordeonu mgr Artura Miedzińskiego. Bartosz jest też absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w 2018 roku. Swoje umiejętności doskonalił również w Hochschule fur Musik in Detmold (Niemcy). Obecnie jest studentem Folkwang Universität der Künste w Essen (Niemcy). Jego talent i umiejętności zostały docenione na festiwalach i znaczących konkursach muzycznych w wielu krajach świata. W 2014 roku zdobył tytuł Młodego Muzyka Roku w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym samym roku reprezentował Polskę na Eurovision Young Musicans w Kolonii w Niemczech, gdzie jako finalista wystąpił z West Deutsche Rundfunk Symphony Orchestra. Najwyższe laury zdobywał również na festiwalach we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Słowacji, na Litwie i wielu innych. Spektakularnym osiągnięciem Bartosza Kołsuta jest dwukrotny występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku.
https://www.cozadzien.pl/kultura/co-ciekawego-w-weekend/98505
Podczas sobotniego koncertu usłyszymy m.in. Opale Concerto na akordeon i orkiestrę Richarda Galliano, dzieło które może poruszyć nas swoją melancholią i jednocześnie wywołać wewnętrzną burzę. Ukazuje ono całą różnorodną barwę akordeonu, jego temperament i siłę. Usłyszymy również pełne niezwykłych emocji tanga. Tango swą siłę czerpało z klimatu subkultury. Było muzyką społecznie upośledzonych mieszkańców miast, muzyką buntu klasy odrzuconej przez argentyńskie wyższe sfery. Dla licznych imigrantów, którzy z Europy przywieźli nie tylko swoją kulturę i muzykę, lecz także frustracje i marzenia, tango było żywą tradycją i muzyką przetrwania. Mimo to znalazło się bardzo blisko upadku. Paradoksalnie przyczyniła się do tego właśnie Europa, do której „wyeksportowano” tango w latach 20. XX wieku i która szybko zabrała się za jego „edukację” i łagodzenie. Jednak tango przetrwało, a jednym z jego odnowicieli był Astor Piazzolla. Piazzolla wprowadził do tanga elementy tak różne jak jazz, współczesną klasykę i włoską operę, tworząc tango nuevo (nowe tango).
Tym razem Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadzi maestro Jakub Chrenowicz. Urodzony w 1986 roku w Poznaniu ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem, 2010). W ramach programu LLP/Erasmus kształcił się również w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Trzykrotnie otrzymywał stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W 2016 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymał tytuł doktora. Został też wyróżniony jako uczestnik międzynarodowych kursów i konkursów dyrygenckich.
Początek koncertu o godz. 18. Bilety w cenie 23,28,33 i 38 zł do nabycia w kasie ROK i przez Internet.