Tematyka poruszana w filmie koncentruje się m.in. na zjawisku przemocy wśród młodzieży w szkole. Czwartkowe spotkanie było idealną okazją do podjęcia przez młodzież dyskusji. – Mamy tutaj w naszej pracowni grupę młodych ludzi, która nie boi się poruszania trudnych tematów, ale także nie boi się wyzwań, jakie stawia przed nimi technologia filmowa. Poprzez to spotkanie chcieliśmy zaprosić do dyskusji nie tylko młodzież, ale także środowisko oświaty oraz kultury, bowiem uważamy, że warto właśnie takie projekty realizować i o nich rozmawiać – tłumaczy Waldemar Dolecki, dyrektor Amfiteatru w Radomiu.
Film „…który skrzywdziłeś” swoją premierę miał w czerwcu bieżącego roku, a w radomskim Amfiteatrze prezentowany jest od września na specjalnych pokazach filmowych. Jak podkreśla Waldemar Dolecki, Amfiteatr będzie się starał o to, by produkcja krótkometrażowa trafiła do szkół i tam była prezentowana w formie edukacyjnej.
https://www.cozadzien.pl/radom/wielki-sukces-radomskiej-grupy-filmowej/95927
- Film jest trudny i ciężki, ale są to aspekty niezwykle ważne dla młodzieży, ponieważ takie sytuacje zdarzają się po prostu w życiu. Dlatego uważam, że ten film powinien być pokazywany, ale przede wszystkim przedyskutowywany w środowiskach szkolnych – mówi Wioletta Kotkowska, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.
Jak dowiedzieliśmy się od producenta filmu realizacja produkcji trwała pół roku. Film na swoim koncie posiada już wiele nagród. – To jest niesamowite, bo jesteśmy taką grupą amatorską i za niewielkie pieniądze stworzyliśmy produkcję, z którą dostaliśmy się na różne festiwale z najlepszymi krótkometrażowymi filmami z całej Polski. Rywalizowaliśmy na nich m.in. ze studentami oraz absolwentami szkół filmowych. Dostaliśmy także nominację do Nagrody im. Jana Machulskiego, która jest takim Oscarem w polskim kinie krótkometrażowym – wyjaśnia Michał Grosiak, instruktor filmowy Radomskiej Grupy Filmowej Radom Movie: "Akcja".
https://www.cozadzien.pl/kultura/czy-radom-moze-byc-rozpoznawalny-w-polsce-dzieki-kulturze/71862
Udało nam się także porozmawiać z jednym z aktorów grających w filmie. – To jest pierwsza tak poważna produkcja, w jakiej brałem udział. Po tym filmie uświadomiłem sobie, że to jest to, co chciałbym robić w życiu. Zajęcia, które odbywają się tutaj w pracowni pomagają młodym ludziom odkryć swój talent – mówi Miłosz Dwojak, aktor grający w filmie „…który skrzywdziłeś”.
„…który skrzywdziłeś” nie jest pierwszym filmem krótkometrażowym realizowanym w Pracowni Nowych Mediów. Pierwszym projektem filmowym był „Puls sióstr”, który koncentrował się m.in. na tradycji i kulturze związanej z regionem radomskim. - Pracownia Nowych Mediów po raz kolejny udowodniła, że warto było w nią inwestować, bo pozwala ona odkrywać nowe talenty - wyjaśnia Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury UM.
https://www.cozadzien.pl/radom/tak-pomagam/96959
Podczas spotkania zaprezentowane zostały także narzędzia, dzięki którym możliwe jest realizowanie zajęć edukacyjnych w pracowni.
https://dami24.pl/wiadomosci/radomscy-adepci-filmowi-z-nagrodami/28242