- Zgodnie z planem w tę sobotę spotkalibyśmy się z państwem na koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej „(Re)discovering Harvey Hope”. Jak wszyscy wiemy, nie jest to możliwe. Ten koncert odbędzie się we wrześniu i zainauguruje nowy sezon koncertowy – mówi Agnieszka Stanicka z Radomskiej Orkiestry Kameralnej. - Mimo przeszkód nie zawieszamy naszej działalności. Nie pozwolimy, aby przez ten czas życie naszych melomanów obywało się bez obecności Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Nie możemy zaprosić państwa do naszej siedziby, ale dzięki nowoczesnym technologiom to my możemy zagościć w państwa domach.
Radomska Orkiestra Kameralna przygotowała cykl spotkań ze swoimi muzykami. W każdą środę i piątek na facebookowej stronie ROK pojawiają się muzycy, tym razem solo, którzy zaproszą melomanów do swoich muzycznych światów. - W pozostałe dni tygodnia będziemy mogli powspominać archiwalne koncerty i posłuchać przepięknej muzyki Beethovena czy Mendelssohna. Oprócz klasyki znajdzie się także miejsce na trochę rozrywki, jak muzyka filmowa czy celtycka – wylicza Agnieszka Stanicka. - Nie możemy także zapomnieć o muzyce współczesnej, a to za sprawą nagrań Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”. W ten sposób pragniemy oddać cześć maestro, który był i będzie nieodłączną częścią tego wydarzenia.
Do tej pory znaliśmy Radomską Orkiestrę Kameralną jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. - Warto jednak pamiętać, że w skład naszej orkiestry wchodzą muzycy wyjątkowi, mający zróżnicowane gusta muzyczne czy pasje. Zaproponowany przez nas cykl spotkań pozwoli państwu lepiej poznać członków naszej orkiestry – tłumaczy Agnieszka Stanicka. - Czy gotowi są państwo usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”? Czy znają państwo zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów i do Schuberta? Czy można oprzeć się duetowi: Satomi Yasutaniya i Marta Kiljan wykonującemu utwory Bacewicz, Telemanna i Vivaldiego? Kto lepiej przekaże nam miłość do kontrabasu od Irka Winiarskiego? Jak Ola Talacha radzi sobie z grą na mandolinie? A także czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i jego żona Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmi równie zgodnie? Na te i wiele innych pytań znajdą państwo odpowiedzi podczas cyklu naszych internetowych spotkań. Mamy nadzieję zagościć w państwa domach, przynosząc iskrę muzycznej radości i nadziei na jak najszybsze osobiste spotkanie na koncertach.