Ewa Kasprzyk urodziła się w 1957 r. w Stargardzie Szczecińskim. Absolwentka PWST w Krakowie z 1983. Niedługo po ukończeniu szkoły aktorskiej dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała przez kolejnych 16 lat. W tym czasie zagrała w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza („Batałajkin i spółka”), Stanisława Różewicza („Sztukmistrz z Lublina” według Singera) i Mikołaja Grabowskiego („Stąd do Ameryki”), a także Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Do największych osiągnięć aktorki z tego okresu zalicza się główne role w „Antoniuszu i Kleopatrze” Szekspira (Kleopatra), „Tutam” Shaeffera (Ona), „Trzech siostrach” Czechowa (Olga) i „Dwojgu na huśtawce” Gibsona (Ona).
W 2000 r. przeniosła się do warszawskiego Teatru Kwadrat. Równocześnie występowała w odważnych monodramach. Krytyka wysoko oceniła jej tytułową rolę w „Patty Diphusa”, teatralnej adaptacji jednego z opowiadań Pedro Almodóvara. W 2006 r. zagrała Marilyn Monroe w „Marilyn i papież. Listy między piekłem a niebem”. Od 2011 występowała w roli piosenkarki Violetty Villas, w spektaklu kostiumowym „Kallas, czyli spotkanie dwóch legend...” Marcina Szczygielskiego.
W 1985 r., rolą zaradnej Kwiryny w „Dziewczętach z Nowolipek” Barbary Sass, zadebiutowała w filmie. Niedługo potem możliwości aktorki wykorzystał Roman Załuski. W dramacie „Głód serca” (1986) Kasprzyk wcieliła się w postać nieufnej matki, samotnie wychowującej syna. Jeszcze inaczej zaprezentowała się w jego komediach – w „Koglu-moglu” (1988), „Galimatiasie, czyli koglu-moglu II” (1989) i w „Komedii małżeńskiej” (1993). W 1998 r. znalazła się w obsadzie telenoweli „Złotopolscy”, która wkrótce zyskała olbrzymią popularność wśród masowej widowni.
W 2001 r. za rolę w filmie „Bellissima” otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Do najważniejszych aktorskich dokonań Ewy Kasprzyk należy rola niezrównoważonej, egzaltowanej gwiazdy, zafascynowanej Violettą Villas. Rola w „Bellissimie” (2000) Artura Urbańskiego spotkała się z dobrymi recenzjami krytyków oraz uznaniem jurorów 26. FPFF w Gdyni, którzy przyznali jej nagrodę dla najlepszej aktorki (ex-aequo z Kingą Preis).
„Wieczór z gwiazdą” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” rozpocznie się w sobotę, 19 września o godz. 18. Bilety w cenie: 15 zł normalny i 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty można kupować od poniedziałku, 14 września. Liczba miejsc ograniczona (50 osób), w trakcie spotkania obowiązkowe są maseczki.