Jeszcze do niedawna szkoły policealne były traktowane jako alternatywa dla osób, którym nie udało się zdać matury bądź dostać się na studia. To się jednak zmieniło. Aktualnie szkoły policealne oferują kierunki, które są bardzo pożądane przez pracodawców. Swoją ofertę dostosowują do wymagań rynku pracy. Coraz częściej osoby, które ukończyły studia, wybierają się do szkół policealnych, by nauczyć się konkretnego zawodu, bądź po prostu zależny im na tzw. przebranżowieniu się. W zależności od kierunku, nauka odbywa się przez cztery bądź dwa semestry. Oto krótki przegląd największych szkół policealnych, działających w naszym mieście.
Centrum Nauki i Biznesu „Żak” - nauka w tej szkole jest bezpłatna. W radomskim oddziale można uczyć się w dwuletnich szkołach policealnych. Po ich ukończeniu absolwenci zdają egzamin zawodowy i otrzymują tytuł technika, m.in. na kierunkach: administracja, kosmetyka, fryzjerstwo czy informatyka.
TEB Edukacja to następna szkoła w Radomiu, która kształci na poziomie szkolnictwa policealnego i średniego. W swojej ofercie ma także profesjonalne szkolenia. Słuchacze mają do dyspozycji komfortowe sale wykładowe i profesjonalne pracownie specjalistyczne (m.in. komputerową, kosmetyczną, wizażu, fryzjerską). Państwowy dyplom technika można uzyskać po podjęciu nauki m.in. na kierunkach technik usług kosmetycznych, technik logistyki, technik farmaceutyczny czy też technik obsługi turystycznej.
Ponad 100 zawodów i specjalności odnajdziecie w AP Edukacja. W radomskim oddziale słuchacze mogą kształcić się na kierunku technik eksploatacji portów i terminali, technik pojazdów samochodowych, opiekun medyczny, technik BHP czy na przykład opiekun medyczny.
Nie możemy ominąć CKD Edukacja, w murach którego można pobierać edukację również na studiach podyplomowych. Nowością w ofercie szkoły jest np. technik elektroradiolog, technik geodeta a także opiekun osoby starszej. Od przyszłego roku akademickiego szkoła urozmaici także ofertę studiów podyplomowych m.in. o asystent rodzinny, multimedia z grafika komputerową, oligofrenopedagogika.