Synonimy doskonale płatnej, prestiżowej pracy są dwa: prawnik lub lekarz. Ten pierwszy zawód wymaga wielu lat studiów i praktyk zawodowych, a w dodatku jest obwarowany wieloma rygorystycznymi przepisami. Zostanie lekarzem wymaga poświęcenia podobnej ilości czasu, niemniej jest to zawód o znacznie bardziej elastycznych możliwościach. Dynamiczny rozwój branży medycznej powoduje, że na prestiżu zyskują także zawody pokrewne, w tym głównie te, które są napędzane siłą wielu potężnych, międzynarodowych koncernów z jednej strony i ogromnym zainteresowaniem rynku - z drugiej.
Siła zdrowego rozsądku
Planując swoją karierę, warto wziąć pod uwagę potencjał branży i odzew z rynku. Zapotrzebowanie na przedstawicieli danego zawodu nigdy nie jest nieograniczone. Rynek farmaceutyczny, według wszystkich prognoz i analiz, rozwija się w bardzo szybkim tempie i nic nie wskazuje na to, aby proces ten miał zwolnić.Koncerny farmaceutyczne produkują nowe leki i wydają fortuny na ich promocję, każdego dnia otwiera się w Polsce setki aptek i kilkanaście hurtowni leków. Powstają całe sieci przedsiębiorstw tego typu. Klienci konsumują coraz większe ilości lekarstw oraz suplementów, a konkurencja pomiędzy ich wytwórcami znacznie przybiera na sile. Fakty te powodują, że każda osoba, która posiada uprawnienia do pracy przy sprzedaży i przygotowywaniu leków, jest na rynku pracy poszukiwana oraz sowicie wynagradzana. Od pewnego czasu zdobycie wymaganych uprawnień jest znacznie prostsze niż kiedykolwiek; mimo iż osoby, pracujące w aptece wciąż tytułuje się „panią/panem magister”, zawód farmaceuty można zdobyć już po dwóch latach, a więc w czasie trzykrotnie krótszym, niż w przypadku podjęcia stosownych studiów wyższych, na uczelni medycznej. Można więc znacznie szybciej zacząć dobrze zarabiać i inwestować pieniądze, podczas gdy rówieśnicy, chcący pracować w tym samym zawodzie, mają przed sobą jeszcze kilka lat studiów. Nie jest to jedyny argument przemawiający „za” krótszym czasem nauki.
Zdrowe relacje
Zdobycie tytułu technika farmaceutycznego w szkole policealnej TEB Edukacja zajmuje dwa lata (cztery semestry). Koniec nauki wieńczony jest zdobyciem państwowego dyplomu technika, potwierdzającego nabytą wiedzę i umiejętności, honorowanego przez całą polską służbę medyczną. Droga do cennej wiedzy jest wspierana intensywną praktyką w doskonale wyposażonych salach i pracowniach. Dzięki ścisłej współpracy szkół z firmami farmaceutycznymi zapewniamy dostęp do najnowszych technologii; stwarzamy także możliwość rozpoczęcia pracy i praktyk jeszcze w trakcie trwania nauki. Bardziej odważni słuchacze mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą – pomoże im w tym seria zajęć, poświęcona temu zagadnieniu oraz bezpośredni kontakt z wykładowcami, których znaczącą część stanowią aktywni przedsiębiorcy z sektora farmaceutycznego.
Gwarancje na przyszłość
W latach 90. ubiegłego wieku wielu młodych ludzi popełniło błąd, wybierając studia na kierunkach związanych z zarządzaniem. Mimo, że wykształcenie w tym zakresie było związane z wysokimi zarobkami, rynek szybko nasycił się specjalistami w tej dziedzinie – chętnych do administrowania przedsiębiorstwami było więcej, niż tych przedsiębiorstw. Wymusiło to na absolwentach poszukiwania pracy w innych zawodach lub podjęcie kolejnych studiów. Sytuacja technika farmaceuty na rynku pracy jest dziś o wiele lepsza: w całej Europie społeczeństwa starzeją się, a przecież właśnie ludzie starsi są tymi, do których przede wszystkim rynek leków kieruje swoją ofertę. Tendencja ta gwarantuje, że popyt na zatrudnianie techników farmacji nie zmniejszy się przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Inne trendy społeczne (np. moda na zdrowy styl życia i odżywiania)powodują, że zdobyte w tak krótkim czasie wykształcenie pozostanie na długo atrakcyjną wartością, w dodatku umożliwiającą połączenie z innymi doskonale płatnymi zawodami, związanymi ze sportem, aktywnością fizyczną, ochroną zdrowia, itp.
Po pierwsze – nie szkodzić
Dwuletnia nauka na specjalności technik farmaceutyczny odbywa się w szkołach niepublicznych. Placówki tego typu kojarzą się niektórym z niskim poziomem nauczania oraz z nieatrakcyjnymi warunkami płatności. Dlatego dobrze jest zawczasu przyjrzeć się szkole, która oferuje przygotowanie do oczekiwanej profesji.
Nauka opiera się na zaufaniu obu stron, dlatego opłaca się postawić na szkołę o uznanej renomie i o licznym gronie absolwentów. Na uwagę zasługują szczególnie placówki, należące do sieci TEB Edukacja. Jest to istniejąca od 19 lat organizacja edukacyjna, której szkoły znajdują się w przeszło 47 miastach Polski i co roku zasilają rynek pracy tysiącami absolwentów, doskonale przygotowanych do wykonywania swojego zawodu. Nieposzlakowana reputacja firmy oraz ścisła współpraca z największymi przedstawicielami rynku gwarantuje transparentność zasad i wysoki poziom kształcenia.
Po drugie – pomagać
Decydując się na zdobycie tytułu technika farmaceuty w TEB Edukacja można również liczyć na szeroki wachlarz udogodnień, ułatwiających naukę i rozwój osobisty. Każdemu słuchaczowi gwarantujemy stałą wysokość czesnego i brak jakichkolwiek opłat dodatkowych, co ułatwia planowanie wydatków i zapobiega przykrym niespodziankom. W przypadku kontynuowania nauki w Wyższej Szkole Bankowej, zapewniamy studentom atrakcyjne promocje cenowe. Podczas całego czasu trwania nauki możliwe jest także korzystanie z Biura Karier, które pomaga w poszukiwaniu pracy i w odpowiedzialnym planowaniu swojej kariery zawodowej. W szkołach TEB zapewniony jest stały darmowy dostęp do Internetu oraz firmowe oprogramowanie Microsoft. W połączeniu z aktywnym wsparciem ze strony kadry pedagogicznej, zalety te powodują, że nauka i tworzenie dla siebie atrakcyjnej pozycji wyjściowej na rynku pracy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
26-600 Radom
tel. (48) 362-13-49
e-mail: [email protected]