Czyn godny naśladownictwa
Pracownicy fabryki broni w Radomiu, chcąc dobitnie zaznaczyć swój żywy udział w ogólnopolskich manifestacjach przeciwko zakusom niemieckim na całość granic Polski – postanowili jednogłośnie na ogólnem zebraniu opodatkować się na rzecz funduszu budowy łodzi podwodnej. Odpowiedź ministrowi Treviranusowi”.
Ziemia Radomska nr 130, 3 października 1930
10 butelek wódki łupem złodzieja
Aleksander Skrzypczak jechał wozem ul. Kozienicką bacznie spoglądając na cenny pakunek, zawierający 10 but. wódki i 1/2 metra żyta. Nieznany sprawca zdołał jednak skraść zarówno wódkę jak żyto.
Ziemia Radomska nr 130, 3 października 1930
Kolporterka „Echa Radomskiego” złodziejką
P. Mieczysław Smolarczyk, Nowo saska 15 zameldował w komisarjacie P. P., że Stanisława Grudzińska kolporterka „Echa radomskiego” zebrała za gazety 75 złotych i zbiegła w niewidomym kierunku.
Ziemia Radomska nr 132, 5 października 1930
Tor saneczkowy w Radomiu
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, oddział w Radomiu, sekcja narciarska, przystępuje w roku bieżącym do urządzenia toru saneczkowego tak bardzo w Radomiu pożytecznego i pożądanego dla rozwoju fizycznego młodzieży.
Tor będzie urządzony dzięki życzliwemu poparciu tej inicjatywy przez p. pułkownika Kawińskiego, dowódcy 72 p. p. na terenach należących do tegoż pułku, położonych przy szosie warszawskiej, za szkołą chemiczno-garbarską.
Przekonani jesteśmy, że zwłaszcza młodzież szkolna urządzenie toru saneczkowego przyjmie z radością.
Sport ten prawie zupełnie nieznany w Radomiu będzie prawdziwą atrakcją.
Ziemia Radomska nr 132, 5 października 1930
Interesujące Zawody
Dziś o godzinie 15-ej na Stadjonie 72 pułku piechoty odbędą się zawody finałowe o tytuł mistrza klasy „B” w siatkówce i koszykówce. W zawodach tych biorą udział mistrzowskie zespoły: W.K.S. „Legja” - warszawa, „Towarzystwo Kolejowe Kolonje Letnie” - Warszawa, RKS i KS. 72 pp. „Czarni”.
Ziemia Radomska nr 225, 1 października 1933
Nagły zgon
W domu przy ul. Czachowskiego 29 zmarła nagle Marja Dąbrowska, l. 40. Przyczyna zgonu niewiadoma, policja wszczęła dochodzenie.
Ziemia Radomska nr 213, 18 września 1934
Znowu pobicie na tle starań o pracę
Zatargi wśród ludzi szukających pracy i trafiających na konkurentów przeradzają się w bójki, przyczem silniejszy staje się panem położenia. Pobity nie może stanąć do pracy. Siła muskułów zwycięża. Ten, który w ten sposób zdobywa chleb, nie zastanawia się, że może słabszy przeciwnik ma większe niż on obowiązki, ma rodzinę liczniejszą do wyżywienia. Pracodawcy jest w zasadzie wszystko jedno, kto spełnia robotę, byle ona była zrobiona, nie zgłębiając przyczyn usunięcia drugiego konkurenta z pracy. A przyczyny te, jak naprz. W poniższym wypadku nie zawsze są moralne.
Na Glinicach pobił niejaki Sadek Józef Bieniasza Mieczysława. Powód – zatarg na tle otrzymania pracy.
Ziemia Radomska nr 227, 4 października 1034
Złe pożycie z mężem przyczyną zamachu samobójczego
Targnęła się na swoje życie, zamieszkała w przy ul. Peretza 4, Wojskies Brodka, wypiwszy sporą dozę jodyny. Samobójczynię odwieziono do szpitala Starozakonnych, gdzie przepłukano jej żołądek. Przyczyną samobójstwa było złe pożycie z mężem. Stan chorej nie budzi obaw.
Ziemia Radomska nr 228, 5 października 1934