[gallery id=1311]
W montażu słowno-muzycznym wzięły udział uczennice klasy 3a: Natalia Jaskulska, Sylwia Majewska, Magdalena Markowska ,Klaudia Wrześniewska, a także Marta Gieranowska z klasy 2d i Edyta Szczygieł z klasy 3 c, opiekunem projektu był Paweł Sztuka, uczeń klasy 3a.
Mottem były słowa Jana Pawła II wygłoszone podczas homilii w Mariborze, 19 maja 1996 roku - "Szukajcie świętości w codziennym życiu, zwyczajnym życiu. Nie polega ona oczywiście na dokonywaniu rzeczy niezwykłych, lecz na niezwykłym podejściu do rzeczy zwykłych i codziennych."
W szczególny sposób skoncentrowano się na okolicznościach w jakich kształtowała się osobowość młodego Karola Wojtyły, późniejszego papieża. Podkreślając jego wyjątkowe podejście do codziennych obowiązków i siły woli w ich wypełnianiu pomimo kolejnych strat najbliższych osób: najpierw ukochanej matki, następnie starszego brata, a wreszcie podczas okupacji ojca. Kierowano do młodzieży gimnazjum wezwanie " Świętymi bądźcie".
Przytoczono najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, pozbawionego przez wybuch II Wojny Światowej możliwości studiowania polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, wykonującego narzucona przez niemieckich okupantów pracę ponad siły w kamieniołomach krakowskiej fabryki Solvay, studiującego w ukryciu przed okupantem w seminarium duchownym młodego kleryka, a potem dorosłego człowieka, który zawsze znajdował czas na modlitwę, nie stronił od ciężkiej pracy i wypełniaj swoje życie realizując pasje sportowe, a także zainteresowania teatralne.
Młodzież rozpatrywała niektóre płaszczyzny świętości Jana Pawła II: ufność i odwaga płynące z wiary, fascynacja ludzką osobą i radość przebywania z ludźmi, miłosierna miłość, której jednym z przejawów była encyklika papieska Redemptor Hominis, życie zgodne z wiarą i głoszoną nauką, przejrzyste dla wszystkich oraz odpowiedzialna sumienność.
Uczennice szkoły recytowały wiersze księdza Jana Twardowskiego " Trochę plotek o świętych " , a także "W kolejce do nieba". Wykonano utwory wokalne: "Nice " z repertuaru Igora Herbuta, " Świecie nasz" z repertuaru Marka Grechuty i "Poza czas" Szymona Wydry.
Nie zabrakło zdjęć z różnych okresów życia Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II prezentowanych w formie wystawy i prezentacji multimedialnej.
Nad całością uroczystości czuwali nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu. Oprawę muzyczną przygotował Artur Walczak, oprawę plastyczną Dorota Wróbel, wystawę zdjęć Joanna Moroz we współpracy z Marleną Szatkowską - Dutkiewicz, odpowiedzialną za scenariusz, opiekę nad uczniami i przygotowanie prezentacji multimedialnej. Zdjęcia z uroczystości wykonała Urszula Rajkowska.