Publiczne Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu zaprasza uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami na „Dzień otwarty”, który odbędzie się 5 maja (czwartek) o godzinie 17 w budynku szkoły przy ulicy 25-go Czerwca '79.
Dzień otwarty będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą szkoły. Kandydaci będą mieli możliwość poznać bliżej propozycje klas w nowym roku szkolnym, obejrzeć bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Oprócz tego kandydaci do klas dwujęzycznych będą mieli możliwość w przyjaznej atmosferze rozwiązać przykładowy test predyspozycji językowych pod okiem nauczycieli języków obcych.
- Szczególnej uwadze polecamy klasy dwujęzyczne z językiem niemieckim, angielskim i hiszpańskim. Jesteśmy jedyną szkołą w mieście z tak bogatą ofertą edukacyjną w zakresie dwujęzyczności, której patronują ośrodki akademickie Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Zajęcia z języków obcych prowadzą nauczyciele na co dzień związani z tymi uczelniami - mówi Tomasz Gogacz dyrektor PG nr 13. – Co roku zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia, w tym od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Goethego.
- Dwujęzyczność to edukacyjna przygoda pozwalająca na wszechstronny rozwój osobowości. Nasi gimnazjaliści poszerzają swoje zainteresowania językowe i międzykulturowe, stając się obywatelami świata – dodaje dr Radosław Lis, nauczyciel języka niemieckiego.
Szkoła oferuje szereg ciekawych zajęć pozalekcyjnych, kształci finalistów i laureatów konkursów oraz mistrzów sportowych. Publiczne Gimnazjum nr 13 posiada także największą w mieście halę sportową.
- Uczniowie naszego gimnazjum realizują szeroką gamę projektów edukacyjnych. W ostatnim czasie największym powodzeniem cieszą się w naszej szkole międzynarodowe projekty eTwinning, które zrzeszają kilkaset tysięcy uczniów i nauczycieli z całej Europy. Współpracujemy m. in. z placówkami w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, a nasi uczniowie poznają dzięki kontaktom międzynarodowym inne kultury oraz doskonalą swoje sprawności językowe, wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne – mówi Beata Nawrot, nauczycielka języka angielskiego i chemii, koordynatorka międzynarodowych projektów eTwinning.
- Odpowiedzialny, kreatywny, ciekawy świata, a przy okazji biegle władający językami obcymi – taki może być absolwent naszego gimnazjum – dodaje dyrektor Tomasz Gogacz.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się TUTAJ.
Film przybliżający sylwetkę szkoły, przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego, Sebastiana Kwintala i Radosława Lisa pt. „PG 13 wczoraj i dziś” można obejrzeć TUTAJ.