- Listy na Ukrainę. Opłata za listy przesyłane na Ukrainę za pośrednictwem poselstwa ukraińskiego została podwyższona do 1500 marek za list zwykły i 2500 za polecony.
Słowo nr 6, 8 stycznia 1923
- (x) Licytacja kory na stacji Radom. Naznaczona na jutro na godz. 11 rano na stacji Radom licytacja 5 wagonów kory świerkowej nie odbędzie się gdyż jak się dowiadujemy w dniu wczorajszym wykupił i zabrał wspomnianą korę sam odbiorca.
Słowo nr 7, 9 stycznia 1923
- Poświęcenie szkoły w Wacynie. Wczoraj w obecności p. Wojewody Pękosławskiego, starosty Strzeszewskiego, i kilkudziesięciu zaproszonych osób przedstawicieli wszystkich stanów, odbyło się poświęcenie „Niższej szkoły rolniczej Sejmiku Radomskiego w Wacynie pod Radomiem”.
Poświęcenia dokonał ks. prałat Sykulski.
Otwarcie szkoły dn. 15 b. m.
Słowo nr 9, 11 stycznia 1923
- Wyjaśnienie. W sprawie kradzieży stołowej zastawy u p. Wierzbickiego sprawdziliśmy w Eks. Śledczej, że oskarżona Marja Nakonieczna mieszkanka Glinic ul. Nowa 15 nie ma nic wspólnego z p. Nakonieczną z ul. Długiej Nr. 30.
Słowo nr 9, 11 stycznia 1923
- (x) Obywatelski czyn. Właściciel kinematografu „Czary”, obywatel tutejszy p. Józef Grodzicki ofiarował całkowity dochód z wszystkich seansów w kinie „Czary” w jednym z najbliższych dni na cele Straży Ogniowej Ochotniczej Radomskiej.
Przypuszczać należy, że i inne kinematografy pójdą za przykładem p. Grodzkiego.
Słowo nr 9, 11 stycznia 1923
Przytyk
Rzeźnię miejską przy licytacji wziął w dzierżawę p. Ignacy Kucharczyk. Mamy nadzieję, że nowy dzierżawca utrzymywać będzie rzeźnię w należytym porządku i że usunięte zostaną nareszcie wszystkie brudy i gnój, które tutaj dotychczas wszechwładnie królowały.
Słowo nr 14, 16 stycznia 1923
Młodnice, gm. Przytyk
Zwolniony w tych dniach z wojska Stanisław Woźniak z Radomia, przybył do swego krewnego Antoniego Pietrasika sołtysa w Młodnicach i dn. 13 b. m. zauważywszy, iż Pietrasik zostawił w mieszkaniu marynarkę, w której miał 160.000 mk., skradł takowe i uciekł. Pościg za nim z policją do Radomia nie dał pozytywnego wyniku.
Słowo nr 14, 16 stycznia 1923
Uroczystość w kościele Garnizonowym
w Radomiu
Dnia 5 stycznia b. r. o godz. 12 odbędzie się w kościele Garnizonowym w Radomiu uroczystość poświęcenia obrazu św. Ekspedyta.
Poświęcenia dokona proboszcz parafii wojskowej ks. Bronisław Wyganowski, kazanie okolicznościowe wygłosi ks. Kanonik Sobierajski.
Obraz ten przedstawiający św. Ekspedyta, rzymianina, rycerza i opiekuna rycerstwa, wykonany przez tego samego artystę malarza p. Rutkowskiego, który malował obraz św. Teresy, umieszczony będzie w drugim bocznym ołtarzu kościoła Garnizonowego.
Słowo nr 4, 5 stycznia 1930
Stosunki na przedmieściach
Otrzymaliśmy list zbiorowy lokatorów posesji na Gołębiowie (obok Oboziska), w którym podpisani skarżą się na brak energji władz administracyjnych w kierunku zmuszenia gospodarza tamtejszego do naprawienia zepsutej już od dłuższego czasu studni. Podpisani stwierdzają, że jeszcze w październiku r. ub. zwrócili się w tej sprawie do Starostwa w Radomiu, jak dotąd jednak – bez skutku. Tenże list porusza zarazem kwestję ustępu, który czyni formalny zalew i napawa obawą, że łatwo może się stać przyczyną tragicznego wypadku. Apelujemy do władz o zbadanie tej sprawy.
Słowo nr 9, 12 stycznia 1930
Źródło: Radomska Biblioteka Cyfrowa