Festiwal rozpocznie w niedzielę, 7 lipca o godz. 17 uroczystą paradą zabytkowych samochodów. Radomskie Klasyki przejadą od Komendy Wojewódzkiej Policji (ul. 11 Listopada 37/59) na pl. Corazziego. A tu zaplanowano Kameralny Piknik Filmowy – Mazowiecki Program Profilaktyki Społecznej. W programie m.in. darmowa fotobudka, artyści uliczni, wizyta filmowych bohaterów chętnych do wspólnych zdjęć, stoiska i prezentacje dla dzieci, koncert orkiestry policyjnej, możliwość podziwiana zabytkowych samochodów. Wstęp wolny. O godz. 21.30 w MOK „Amfiteatr” (ul. Parkowa 1) rozpocznie się Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park.
Program Kameralnego uzupełnią pokazy i wystawa plenerowa, warsztaty dla dzieci, dyskusje, panele informacyjne, koncerty oraz szereg spotkań z twórcami. Na muzyczną ucztę zaprosi gości festiwalu m.in. Aleksander Dębicz, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów młodego pokolenia oraz kompozytor. Artysta przeniesie radomską publiczność w niezwykły świat muzyki inspirowanej sztuką filmową, prezentując autorskie utwory z debiutanckiej płyty „Cinematic Piano” (8 lipca, godz. 19, Łaźnia, ul. Żeromskiego 56, wstęp wolny). Na radomian czeka też szereg spotkań otwartych z aktorami i ludźmi mediów: Katarzyną Dorosińską, Markiem Braunem, Izabelą Brejtkop, Anną Muchą i Sonią Śledź, którzy podzielą się tajnikami pracy w zawodzie. Spotkania w radomskiej Łaźni od poniedziałku do piątku. Wstęp wolny. Szczegółowy plan na stronie www.kameralnelato.pl.
Podczas 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych, dzięki programowi Erasmus +, znów będziemy gościć młodzież zza granicy, w tym grupę pasjonatów z miasta partnerskiego Radomia – Magdeburga (Niemcy). Warsztatowicze przygotują własną krótkometrażową produkcję w kompleksowy sposób - od pomysłu do premiery.
W poniedziałek, 8 lipca, wtorek i środę o godz. 22 na fontannach „Niebo nad Radomiem” – plenerowy pokaz filmowy. W repertuarze dominować będzie kino o tematyce społecznej; tematem przewodnim pokazów będzie 100-lecie polskiej policji. Natomiast w środę, 10 lipca w godz. 10-12.30 na pl. Corazziego zaplanowano realizację filmowej sceny specjalnej. W wydarzeniu wezmą udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz profesjonalni technicy planu filmowego.
Od 10 do13 lipca w MCSW „Elektrownia” i WSH - Akademia Zawodowców – seria wykładów prowadzonych przez filmowców, otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania i podyskutowania z gośćmi specjalnymi festiwalu, m.in. z reżyserką Agnieszką Smoczyńską, autorem zdjęć filmowych Radosławem Ładczukiem czy ambasadorką festiwalu Anną Muchą.
W programie Kameralnego Lata znalazło się też coś dla dzieci – w czwartek, 11 lipca o godz. 9 i 10.30 w MCSW „Elektrownia” - Kameralne Lato Dzieciom – prezentacja najciekawszych, nowych, polskich animacji dziecięcych. Wstęp bezpłatny. Przed projekcjami prelekcje prowadzone przez policjantów. Dla najmłodszych widzów dodatkowe warsztaty i zabawy integracyjne. Natomiast o godz. 15.15, także w zaplanowano pokaz specjalny „Pani na Korczewie” w reżyserii Sławomira Rogowskiego i spotkanie z reżyserem.