Piątek, 27 października
Wieczór opowieści diabelskich. Czarty, biesy, diabły… Wiele krąży o niech opowieści. Kilka z nich będzie można usłyszeć w bibliotece przy ul. Piłsudskiego 12. Ciemną jesienna nocą posłuchacie o bestiach kosmatych i rogatych. O tym, co na ziemi i w piekle wyczyniały, jak ludzi zwieść chciały i jak się to kończyło. Będzie strasznie, a może i śmiesznie. Te niesamowite historie zaprezentują opowiadacze z grupy Baśnie z Sześciu Stron świata: Agata Dzik, Bartłomiej Kopiński i Dariusz Wróbel. Z żywym słowem mają do czynienia od dawna – w najróżniejszej formie. Ci wytrwali gawędziarze prezentowali już m.in. słowiańskie mity i legendy, budzili grozę japońskimi opowieściami kwaidan i spędzali sen z powiek słuchaczy zgromadzonych na Nocy Opowieści zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Opowieści w Radomiu. Znają baśnie, mity, legendy i historie ze wszystkich stron świata. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.
Koncert Krystyny Prońko. Absolwentka Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła wraz z zespołem Refleks, w późniejszym okresie współpracując z takimi gwiazdami jak Czesław Niemen, Janusz Koman, Skaldowie czy Czerwone Gitary. Jest wielokrotną laureatką festiwalu opolskiego. Brała udział jako gość w licznych polskich i zagranicznych festiwalach oraz trasach koncertowych. W swym dorobku ma niezaprzeczalne hity: „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Początek koncertu w Klubie Muzycznym Dzikie Węże” o godz. 19. Wstęp płatny.
Sobota, 28 października
„Zemsta” na Dużej Scenie. To ponadczasowa opowieść o sąsiedzkim sporze o mur między Cześnikiem a Rejentem. Każdy z nich ma „swoją rację”, do której chce przekonać innych. To również historia miłości i namiętności, która wbrew wszystkiemu, z każdym dniem jest coraz silniejsza. Czy pokona wszystkie przeciwności i pogodzi zwaśnione strony? Teatr Powszechny zaprasza na brawurową i współczesną realizację tej najbardziej znanej komedii Aleksandra hrabiego Fredry, w której zobaczymy, niezmienny od lat Polaków portret własny. Początek spektaklu o godz. 18. „Zemstę” będzie można zobaczyć także w niedzielę. Wstęp płatny.
Koncert „ABBA i inni symfonicznie”. Niewiele zespołów może się pochwalić tym, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju i że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. To wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców. Nie wyobrażamy sobie lat 70. bez „Waterloo”, „Honey, Honey” czy „Money, Money, Money”, tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, a film „Mamma mia!” był wydarzeniem w roku 2008. Na scenie chór, balet, orkiestra i soliści. Miejsce koncertu: Radomska Orkiestra Kameralna. Godz. 18. Wstęp płatny.
Niedziela, 29 października
Bajkowa Niedziela w Resursie. O godz. 11 będzie można zobaczyć spektakl Teatru Poszukiwań „Poplątanie z pomieszaniem, czyli dziura w całym!”. Działająca w Resursie grupa zabierze najmłodszych widzów w podróż do świata nauki i bajek jednocześnie. Główna bohaterka spektaklu jest naukowcem i prowadzi eksperyment. Niestety, matematyczny błąd w obliczeniach otwiera czasoprzestrzeń z bajkowymi postaciami, które przenoszą się do realnego świata i zaczynają urządzać się w nowej rzeczywistości. Czy Książę poślubi Kopciuszka, czy wybierze inną kandydatkę? A może radomski szewc zakocha się w Królewnie? Rozwiązanie zagadki zaskoczy każdego. Bilety na spektakl kosztują 15 zł. Wejściówki można nabać w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online na biletyna.pl.
Finisaż wystawy w Elektrowni. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 12 na ostatnie spotkanie z wystawą Katarzyny Kukuły „Heil Smile. O tym, jak się uśmiechałam, a było mi do płaczu”. Finisaż będzie okazją do rozmowy z artystką i wzięcia udziału w oprowadzaniu. Zaprezentowany zostanie również zrealizowany przez Elektrownię dwujęzyczny katalog, który jest wypełniony reprodukcjami eksponowanych prac i dokumentacją fotograficzną wystawy. Obszerny materiał ilustracyjny uzupełniają teksty kuratora, Pawła Witkowskiego, Katarzyny Kukuły i Kamila Kuitkowskiego.
Noc Szalonych Naukowców. Edukacyjne show dla dzieci w wieku 6-12 lat. Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Profesora Trauta, Igreka i Niny. Show Szalonych Naukowców to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Początek o godz. 13 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wstęp płatny.
Urodziny Messalki. 28 października mija 110 lat od premiery spektaklu, w którym Lucyna Messal i Józef Redo zatańczyli jako pierwsi w Polsce tango argentyńskie. Z tej okazji Dom Kultury „Borki” i stowarzyszenie Tango Radom zapraszają na wydarzenie pt. „Urodziny Messalki”. To będzie wyjątkowy wieczór, podczas którego będzie się można przenieść do krainy tańca, muzyki, sztuki i nowego sposobu na życie. W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty z uznanymi instruktorami. Wieczór uświetnią pokazy tanga w wykonaniu mistrzowskiej pary profesjonalistów. O oprawę muzyczną zadba profesjonalny DJ. Na żywo do tańca zagra Tango Attack - polski zespół tango, należący do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Miejsce: Kamienica Deskurów. Godz. 14. Wstęp wolny.
Wieczorek taneczny. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 17 na wieczorek taneczny. Wstęp płatny – 20 zł.
Poniedziałek, 30 października
Koncert „Byłaś serca biciem”. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 19 na koncert Modest Project. To dynamicznie rozwijający się zespół, który powstał w grudniu 2021 roku, a pierwszy koncert zagrał już miesiąc po założeniu. Radomski koncert będzie ukłonem muzyków w stronę słynnego artysty Andrzeja Zauchy i jego twórczości. Zespół zagra m.in. „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie”, „Siódmy rok” czy „Bądź mym natchnieniem”. Skład zespołu: Jarosław Olek - wokal, Andrzej Myćka - gitara, Przemysław Olek - klawisze, Damian Jeżewski – bas i Piotr Miedziński – perkusja. Początek koncertu na Dużej Scenie o godz. 19. Wstęp płatny.