Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Sobota, 10 sierpnia

Lato z ROK-iem. Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza o godz. 17 na dziedziniec Muzeum im. Jacka Malczewskiego na koncert „Tanecznie i lirycznie”. Wykonawcy: trio smyczkowo-akordeonowe w składzie: Natalia Dąbrówka – skrzypce, Leszek Kołodziejski – akordeon, Michał Przeździecki – kontrabas. W programie: muzyka folkowa i etniczna, najpiękniejsze melodie i tańce z różnych stron świata, np. tradycyjna irlandzka ballada „Inisheer”, reel „Cavan Potholes” oraz tanga autorstwa R.Galliano i A.Piazzolli. Wstęp wolny.

Rodzinna Strefa Kibica. Od godz. 13 w Kamienicy Deskurów przy Rynku będzie można obejrzeć wspólnie finał igrzysk olimpijskich w siatkówce mężczyzn. Reprezentacja Polski o złoto zmierzy się z Francją. Wstęp wolny.

Szydłowieckie smaki. W godz. 14-20 nad zalewem w Szydłowcu odbędzie się festiwal kulinarny „Szydłowieckie smaki”. Porka, placki ziemniaczane czy racuchy to tylko kilka z wielu potraw, jakie czekają na gości wydarzenia. Degustacje zapewnią koła gospodyń wiejskich z regionu, a specjalne dania i napoje chłodzące przygotują lokalni rzemieślnicy i restauratorzy. Między godz. 14.15 a 18.15 odbywać się będą warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych (bezpłatne, trzeba się jednak zapisać w namiocie organizatora). Dla najmłodszych – strefa animacji i dmuchane skakańce. Zaplanowano też bicie rekordu na ulepienie największej liczby pierogów. Od godz. 18 do późnego wieczora - potańcówka pod gołym niebem. Przygotowano też wiele konkursów z nagrodami, w tym finał specjalnego konkursu kulinarnego na Szydłowiecki Delikates.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Koncert w Malinowym Chruściaku. O godz. 18 Powiatowy Instytut Kultury zaprasza do Iłży – do Malinowego Chruśniaka (ul. Podzamcze 38) na koncert „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Zabrzmią tam największe przeboje II RP, a to dzięki Zarzyka/ Maliowy Band, czyli: Martynie Smrek (wokal), Robertowi Carranza - Agacińskiemu (perkusjonalia), Janowi Dudkowi (kontrabas), Mateuszowi Żydkowi (flugelhorn/trąbka) i Piotrowi Zarzyce (akordeon). W razie niepogody koncert odbędzie się w siedzibie PIK-u przy ul. Jakubowskiego 5. Wstęp wolny.

 

Niedziela, 11 sierpnia

Niedziela na Rynku. Motywem przewodnim ostatniego w tym roku pikniku będzie Wschód. Piknik odbędzie się w godz. 14-19 na Rynku. Na najmłodszych uczestników czekać będzie dmuchany zamek Aladyna, który pozwoli poczuć się jak w jednej z baśni. Starsi i bardziej aktywni będą mogli wziąć udział w zawodach sumo. Specjalne dmuchane kostiumy pozwolą bezpiecznie zmierzyć się w tej tradycyjnej japońskiej dyscyplinie sportowej. Na radomskim Rynku wystąpi także Teatr Mozaika Dzieciom z przedstawieniem „Namiot muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie”. W specjalnie przygotowanym namiocie aktorzy zaproszą widzów do wysłuchania barwnych opowieści i legend. Wstęp wolny.

Muzealne impresje. O godz. 17 Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza do kościoła z Wilkowa na koncert „Muzealne impresje. Klasyczne i ludowe odsłony”.W programie - wyjątkowe utwory, m.in. Kantata 147 Jana Sebastiana Bacha, Largo z opery Xerxes Jerzego Fryderyka Haendla, wariacje organowe na temat „Spod tego jawora” w wykonaniu Roberta Ślusarka, a także polskie pieśni ludowe w wykonaniu Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył i Stanisławy Trebuni-Staszel. W repertuarze pojawią się również góralskie utwory, np. „Idzie dysc” i „Hej. bystra woda”. Wystąpią: Stanisława Trebunia-Staszel (słowo, śpiew), Paweł Staszel (skrzypce), Katarzyna Bochyńska-Wojdył (śpiew) i Robert Ślusarek (organy).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

XXIX Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej. Jarmark odbędzie się na terenie przystani przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do Iłży przyjedzie wielu znakomitych rękodzielników i artystów nieprofesjonalnych. Będzie można podziwiać i kupić wyroby z takich dziedzin, jak tkactwo, kowalstwo, rzemiosło artystyczne, wikliniarstwo, lalkarstwo, malarstwo, garncarstwo, rzeźbiarstwo, haft i szydełkowanie, biżuteria. Nie zabraknie także wyrobów z drewna, papieru, słomy, sznurka i sizalu, wykonanych w technikach decoupage'u i patchworku oraz gobelinów i witraży. Swój udział zgłosiło ponad 70 rękodzielników z całej Polski, którzy będą wykonywać prace na konkurs pod hasłem „Najpiękniejsze w Iłży”. Jak zawsze, jarmarkowi towarzyszy przegląd kapel ludowych i zespołów śpiewaczych. Program: godz. 11 - uroczyste rozpoczęcie jarmarku, ogłoszenie konkursów dla twórców ludowych, godz. 11-18 - pokazy technik rękodzielniczych i sprzedaż wyrobów sztuki ludowej, godz. 11- 17.30 - przegląd kapel ludowych, zespołów śpiewaczych i solistów, godz. 17.30 - ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród, godz. 19 - występ kapeli Zedel / Domachowski / Rosik, godz. 20 - występ kapeli Iłżeckie Klimaty - zabawa nad Iłżanką.

Wakacyjny crawl po muzycznych tradycjach polskiej wsi. Wakacyjna wersja zwiedzania ekspozycji w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, prezentujących najcenniejsze obiekty z największej polskiej kolekcji ludowych instrumentów muzycznych oraz spotkanie naukowo-muzyczne w Komnacie Intermezzo z udziałem edukatora. Bez pośpiechu, z czasem na pytania, dociekania, dygresje i wspomnienia… Bez nadmiaru informacji, za to z ciekawostkami, które zmieniają spojrzenie na ludowe instrumenty muzyczne i ich twórców. Oczywiście, z możliwością grania na oryginalnych i  cyfrowych wersjach m.in. lir korbowych, skrzypiec laskowych czy cytr. Godz. 12. Zamek w Szydłowcu, ul. Sowińskiego 2. W cenie biletu wstępu. Czas trwania - ok. 2 godzin.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy