Radomska kooperatywa robotnicza wydaje pracownikom fabryk, należącym do kooperatywy po 6 f. mąki żytniej na głowę rodziny, na każdego z członków rodziny po 3 f., soli zaś po 5 f. na rodzinę. Wydawane są również herbata, zapałki i świece w dowolnych ilościach.
Głos Radomski nr 30, 7 lutego 1919
___________________________________________
Czy można skraść most?
Okazuje się, że można, jak wynika ze skargi Słowika Tadeusza (1-go Maja 21), skierowanej przeciwko W. Rejmerowi (Garbarska 21) o kradzież mostku drewnianego z pola.
Nihil novi sub sole! - powiadali rzymianie ten jednak wyczyn nie znajduje odpowiedników w historji kryminału.
Ziemia Radomska nr 29, 5 lutego 1933
___________________________________________
Budowa kolei Warszawa - Radom
W ciągu miesiąca lutego wykończony zostanie w ministerstwie komunikacji projekt budowy kolei Warszawa-Radom. Wszelkie prace pomiarowe w polu zostały już dokonane.
Jak wiadomo, projekt przewiduje budowę kolei o długości 103 klm. co skróci połączenie Warszawy z Radomiem i Kielcami o 58 klm. Koszt budowy tej kolei wraz z mostem na Pilicy wyniesie około 35 miljonów złotych.
Ziemia Radomska nr 31, 8 lutego 1933
___________________________________________
Kradzież w szkole technicznej
W nocy z dnia 5 na 6 lutego nieznani sprawcy zapomocą włamania się przez drzwi frontowe do gmachu szkoły technicznej przy ul. Kościuszki, przy pomocy łomu żelaznego i częściowo dobranych kluczy otworzyli w kancelarji i gabinecie dyrektora wszelkie szuflady i szafy, skąd skradli pieniądze około 80 zł. (dokładnie nieustalono), pieczęć okrągłą z napisem, „Techniczna Szkoła w Radomiu”, zaś z korytarza z szafy skradziono 3 lampki od radjoaparatu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi się,
Ziemia Radomska nr 31, 8 lutego 1933
___________________________________________
Koncerty w „Rzymie”
Ostatnio w restauracji „Rzym” zostały wprowadzone koncerty zespołu muzycznego w porze obiadowej. Przy okazji należy nadmienić, że sympatyczny ten zespół urządza w dniu 15 bm. swój benefis, na program, którego złoży się szereg pomysłowych atrakcyj, a m.in. konkurs tanga, walka baloników itd. Przypuszczać należy, że amatorzy dobrej muzyki kawiarnianej, której tak dobrym interpretatorem jest wspaniały zespół – przybędą.
Ziemia Radomska nr 31, 8 lutego 1933
___________________________________________
Obniżka ceny jaj. W ostatnich dniach na targowiskach miejskich obniżono cenę jaj, które w handlu detalicznym sprzedawane są po 10 – 12 gr.
Ziemia Radomska nr 25, 31 stycznia 1934
___________________________________________
Czy będzie Związek lokatorów? Dużo się u nas mówi „o modzie na organizacje” a okazuje się, że Radom grzeszy pod tym względem w jednej kwesji, mianowicie niema u nas związku lokatorów. Nigdzie formalnie taki związek nie jest zarejestrowany. Było dwa lata temu jakieś zrzeszenie lokatorów żydów, które odbyło dwa czy trzy zebrania w siedzibie Klubu Rzemieślników Żydów przy ul. Wałowej i usnęło. Czyżby brak zainteresowania 80 tysięcznej ludności naszego miasta?
Podczas, gdy Zarząd Głównego Zw. Lokatorów czyni przygotowania do walnego kongresu, który odbędzie się w Warszawie w miesiącach letnich, gdy tego rodzaju związki innych miast przejawiają najżywotniejszą działalność w kierunku obniżki komornego – Radom śpi jakby pod dotknięciem różdżki czarodziejskiej.
Ziemia Radomska nr 31, 8 lutego 1934
___________________________________________
Pielęgnacja drzewek
W ciągu ostatnich dni magistrat przeprowadzał zimową toaletę drzewek na ulicach miasta, stanowiących namiastkę właściwego zadrzewienia naszego miasta.
Ziemia Radomska nr 30, 6 lutego 1935