Festiwal o otwartym charakterze propaguje twórczość osób niepełnosprawnych, dzięki czemu szeroka publiczność może poznać talenty prezentowane przez niepełnosprawnych artystów. Promocja sztuki jako formy terapii, popularyzacja pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz wzmocnienie postrzegania utalentowanych artystów przez pryzmat ich pracy, to cele, jakie przyświecają organizatorom festiwalu.
- Jest bardzo wysoki poziom, różnorodny program. Uczestnicy przygotowali występy w trzech kategoriach, widać jak przeżywają, jak się stresują, po stronie opiekunów również widać emocje i dla każdego z nich jest to bardzo ważne i potrzebne wydarzenie - mówi Anna Malinowska z Radomskiej Grupy Mediowej.
W festiwalu uczestniczyły organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia uczestników były przyjmowane w kilku kategoriach: śpiew, taniec, małe formy artystyczne i prace ręczne, z podziałem na solistów, duety lub zespołu. Tegoroczną, czwartą już edycję rozpoczął występ ubiegłorocznego laureata, Stowarzyszenia „Budujemy Przystań” ze zwycięską prezentacją pt. „Kolorowy pociąg”. Gościem specjalnym był zespól muzyczny "Signum", prowadzony przez Panią Wiolettę Latosek.
Galeria zdjęć z Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
W tym roku laureatem festiwalu zostało Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Nasze Dzieci”. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych okręg mazowiecki zwyciężył natomiast w kategorii prac ręcznych. Wyróżnienia otrzymali także: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym "Nadzieja" oraz Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób, zgłoszonych przez 21 podmiotów. Ich występy oceniało jury konkursowe, w skład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego, radomskich instytucji kultury oraz świata mediów. Obradom jury przewodniczył prezydent Radosław Witkowski.