Dancing-śledzik
Pod protektoratem pp: Dyr. Eustachostwa Gutkowskich Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej Koło Nr. 4 przy Fabryce Broni urządza Dacing-Śledzik w salonach Hotelu Rzymskiego w dn. 28 II r.b., początek o godz. 19-ej.
Czysty dochód przeznaczony jest na zakup szybowca (płatowca bezsilnikowego) dla nowoutworzonej Sekcji Szybowcowej.
Ziemia Radomska nr 42, 21 lutego 1933
***
Dlaczego?
W Radomiu mleko jest droższe od Warszawskiego.
W Warszawie jest wydana cena mleka za 1 litr 25 gr, a w Radomiu cena miejska za litr aż 30 gr.
Ziemia Radomska nr 45, 24 lutego 1933
***
Kradzież
Rudkowska Anna, zam. przy ul. Ludwikowskiej Nr. 8 zawiadomiła, że w dniu 21 bm. około godz. 18-ej sublokator jej Mazur Tadeusz, lat 18 skrad jej z siennika w łóżku 130 zł. Sprawcę zatrzymano. Część gotówki skradzionej odebrano.
Ziemia Radomska nr 45, 24 lutego 1933
***
Za dużo niemieckich zapalniczek!
Poruszaliśmy niedawno sprawę handlu kamykami do zapalniczek, nielegalnego pochodzenia. Jak zauważono, handel nimi na terenie Radomia w dalszym ciągu kwitnie, a nawet przybrał na sile. Ostatnio nawet kamyki niemieckiego pochodzenia sprzedawane są przez sklepy w śródmieściu.
Kwitnie również handel zapalniczkami niemieckiej produkcji, które sprowadzane są z Warszawy.
Ziemia Radomska nr 45, 24 lutego 1934
***
Wystawa wynalazków i nowości w Radomiu.
(L) W lokalu T-wa „Oświata” przy ulicy Żeromskiego 36 otwarta została godna widzenia wystawa nowości i wynalazków.
Niewidziane dotychczas eksponaty prezentowane codziennie tłumnie odwiedzającej wystawę publiczności, odznaczone zostały na wystawach krajowych i międzynarodowych najwyższemi nagrodami, złotemi medalami i Grand-Prix.
Na uwagę zasługuje między innemi działy: techno-chemiczny, gospodarstwa domowego i kuchennego, wyrobów ludowych, pamiątek z polskiego wybrzeża, artystyczno-rzeźbiarski, zabawkowy, kosmetyczno-perfumeryjny, galanteryjny i nowoczesnych wiecznych piór.
Niezwykłą atrakcją na wystawie jest produkcja międzynarodowego artysty, który na poczekaniu wycina sylwetkę każdej osoby z najdokładniejszem podobieństwem.
Ziemia Radomska nr 45, 24 lutego 1934
***
Nieuczciwa konkurencja
W dniu 4 b. m. Srul Rozenblat (Rynek 5) zawiadomił komisarjat, że wynajął zakład fryzjerski przy ulicy Żeromskiego 29 Mojżesza Fuksa na okres 2-letni.
Tymczasem po upływie kilku tygodni w dniu 31 stycznia b. r. Fuks samowolnie wyrzucił sprzęty Rozenblata na ulicę, nabywając nowy czyn tem, że ma innego lokatora.
Ziemia Radomska nr 30, 6 lutego 1935
***
Pielęgnacja drzewek
W ciągu ostatnich dni magistrat przeprowadzał zimową toaletę drzewek na ulicach miasta, stanowiących namiastkę właściwego zadrzewienia naszego miasta.
Ziemia Radomska nr 30, 6 lutego 1935
***
Los radomskich muzyków
Ostatnio na terenie Radomia zaobserwowano pewne zmniejszenie się liczby bezrobotnych wśród muzyków. Przyczyniło się do tego poszukiwanie kandydatów do zespołów orkiestrowych, organizowanych w różnych miastach polski.
Muzycy angażowani są do orkiestr na warunkach robotników płatnych dziennie, co z chęcią przyjmują.
Ziemia Radomska nr 38, 15 lutego 1935