Jeszcze w maju, przypomnijmy, handlujący głównie artykułami przemysłowymi na części targu między ul. Poznańską a Kolejową przenieśli się na nieużywany już od kilku lat plac od strony ul. Śląskiej. To, oczywiście, tymczasowe lokum kupców – do czasu zakończenia planowanej od dawna przez spółkę Feniks inwestycji. Opuszczone budki i stragany rozebrano, wyburzono także stojące przy ul. Poznańskiej, a więc w środku targowiska, należące wcześniej do prywatnych osób budynki.
- Wkrótce rozpoczną się tu prace budowlane, polegające na przygotowaniu gruntu pod pawilony handlowe. Będzie to pierwszy etap prac, zmierzający do ustawienia od strony ul. Poznańskiej ok. 60 pawilonów wraz z ciągiem pieszym – mówi Aneta Włodarczyk-Małecka.
Nowoczesne, estetyczne pawiloniki handlowe – w dwóch wariantach to novum w koncepcji zagospodarowania targowiska przy ul. Śląskiej. Bo początkowo między ul. Staroopatowską, Poznańską, Śląską i Kolejową miał stanąć dwukondygnacyjny pawilon handlowo-usługowy z osobnym wejściem do każdego punktu, w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. I taki plan przedstawiał radnym Rady Miejskiej Radomia prezes FPHU w sierpniu ubiegłego roku. Tymczasem okazało się, że teren jest na tyle duży, że zmieści się na nim nie tylko pawilon i parking dla klientów. - Uznaliśmy, że park handlowy, którego koncepcję przedłożyliśmy radzie miejskiej, mógłby stanąć bliżej ul. Kolejowej, natomiast od strony ul. Poznańskiej chcemy postawić niewielkie pawilony – tłumaczyła nam w maja Aneta Włodarczyk-Małecka.
https://www.cozadzien.pl/radom/slaska-znow-sie-zmienia/82590
Zgodę na te zmodyfikowane plany musiało jednak wydać miasto, bo inwestycja w części miałaby być realizowana na dzierżawionych od gminy działkach. Kilka dni temu spółka Feniks doczekała się decyzji - pozytywnej.
Przypomnijmy: kiedy w 2018 roku przy ul. Śląskiej targ warzywno-owocowy rozgościł się pod nowymi wiatami, kierownictwo FPHU zapowiedziało uporządkowanie także handlu artykułami przemysłowymi, który od drugiej połowy lat 90. kwitł między ul. Poznańską a Kolejową i był uzupełnieniem tego, co oferowała klientom hala. W sierpniu ubiegłego roku radni zgodzili się na przedłużenie spółce do 2031 roku dzierżawy terenu między ul. Kolejową, Poznańską, Śląską a Staroopatowską. Jednocześnie miasto wyznaczyło Feniksowi 24-miesięczny termin – od dnia zawarcia aneksu do umowy - na zagospodarowanie targowiska od dnia.