Przy ulicy Kelles Krauza trwa aktualnie budowa budynku handlowo – usługowego, którego wygląd budzi liczne zastrzeżenia mieszkańców naszego miasta.
W komunikacie rozesłanym do mediów Urząd Miejski w Radomiu wyjaśnił, że jest to prywatna inwestycja realizowana na podstawie decyzji o warunkach zabudowy nr 87/2002 z dnia 7. 03. 2002 r. i prawomocnego pozwolenia na budowę z dnia 17. 02. 2003r.
Z informacji, które posiadam wynika, że pozwolenie na budowę z dnia 17.02.2003 r. zostało wydane dla inwestycji polegającej na budowie 3-kondygnacyjnego budynku biurowego. Tymczasem przy ul. Kelles Krauza powstaje 2-kondygnacyjny budynek handlowy. Ponadto, aby pozwolenie na budowę wydane w 2003 r. nie straciło swojej ważności muszą być prowadzone prace budowlane, a ich prowadzenie musi być poparte wpisami do dziennika budowy. Przerwanie prac budowlanych na okres dłuższy niż dwa lata skutkuje wygaśnięciem ważności pozwolenia na budowę. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy, którzy dobrze znają okolice Placu Jagiellońskiego, nie zauważyliśmy we wcześniejszych latach prac budowlanych prowadzonych na działce przy ul. Kelles Krauza.
Działając na podstawie §56 Regulaminu Obrad Rady Miejskiej w Radomiu proszę o udzielenie następujących informacji:
Czy i kiedy inwestor przedłożył zamienny projekt budowlany i wystąpił o wydanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę wydanej dla inwestycji realizowanej przy ul. Kelles Krauza?
Czy i kiedy Urząd Miejski w Radomiu wydał decyzję o zmianie pozwolenia na budowę dla inwestycji realizowanej przy ul. Kelles Krauza?
Czy Urząd Miejski w Radomiu weryfikował prawdziwość i rzetelność wpisów zawartych w dzienniku budowy?
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
Komentarz redakcji:
Cieszy nas fakt, że przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości po ośmiu latach rządów w mieście zaczął interesować wygląd budynków oraz ład przestrzenny. Dziwi natomiast to, że radnemu zaczął przeszkadzać... sklep meblowy. O estetyce samego budynku ciężko się wypowiedzieć przed jego ukończeniem i zagospodarowaniem otoczenia. Przypomnijmy jedynie jedną z inwestycji realizowanych za rządów Prawa i Sprawiedliwości, która budziła duże kontrowersje. Chodzi o budynek, w którym mieści się Kaufland (będący dokładnie dwoma budynkami – w ten sposób market nie przekroczył powierzchni 2000m). Miasto wtedy dołożyło do przebudowy drogi (oczywiście nie do marketu, a do przypadkowo zamykanej szkoły). Wtedy radomskim rządzącym nie przeszkadzał market w samym centrum. Teraz problemem staje się budowa sklepu meblowego, który bądź co bądź nie odbierze miejsc pracy lokalnym kupcom.