Pożar
We wsi Malinie, gm. Błotnica, pow. radomskiego spalił się dom należący do Franciszka Stolarczyka zam. we wsi Gust tejże gminy. Straty wynoszą 200 zł. Pożar powstał od nieostrożnego obchodzenia się z ogniem.
Ziemia Radomska nr 94, 24 kwietnia 1932
Usiłowanie samobójstwa
W dniu 29 bm. w mieszkaniu p. Anieli Szafer (ul. Koszarowa 11) usiłował popełnić samobójstwo przez wypicie jakiegoś trującego płynu – Alfred Zegadło, zam. w Wierzbniku przy ul. Iłżeckiej 24. Desperata w stanie niegroźnym umieszczono w szpitalu św. Kazimierza.
Ziemia Radomska nr 96, 27 kwietnia 1932
Okradziony podczas snu
P. Józef Cendrowski, zam. we wsi Chlewiska, pow. koneckiego, poskarżył się policji, że był wczoraj w piwiarni p. Różańskiego (pl. Jagielloński 14) i w czasie gdy spał przy stole, któś wyciągnął mu z kieszeni 50 zł.
Ziemia Radomska nr 96, 27 kwietnia 1932
Kiedy możemy się kąpać
Poczynając od dnia 2 Maja 1932 r. łaźnia miejska czynna będzie codziennie w dnie powszednie od godz. 13-ej (1-ej popoł.) do godz. 20-ej (8-ej wiecz.). W piątki i soboty łaźnia czynna będzie od godziny 8-ej rano.
Ziemia Radomska nr 99, 30 kwietnia 1932
Pierwszy lot szybowcowy w Radomiu.
Jak już podawaliśmy na terenie F. Broni powstało Koło Szybowcowe, które w początkach maja br. przystępuje do praktycznego szkolenia pilotów szybowcowych, w tym celu w dniu 15.IV 1934 roku na lotnisku w Sadkowie koło Radomia instruktor pilot Drahal dokonał pierwszego lotu szybowcowego na wys. 80 mtr. Możemy być dumni, iż najmłodsza gałąź lotnictwa oddająca duże usługi dla państwa dotarła do Radomia i mamy nadzieję, iż miejscowe społeczeństwo rozumiejąc znaczenie lotnictwa poprze nowopowstające koło szybowcowe naszego miasta.
Ziemia Radomska nr 87, 18 kwietnia 1934
Sukces Radomianki.
Na konkursie na najpiękniejszy model polski w SIM'ie (Sztuka i Moda - jedna z warszawskich kawiarni okresu dwudziestolecia międzywojennego, elitarny salon literacko-muzyczny przy ul. Królewskiej; organizowano tu wystawy malarskie, pokazy mody, ale także konkursy; spotykali się w niej artyści i literaci – przyp. Red.), głosami jury, złożonego z przedstawicieli sztuki, mody i prasy nagroda pierwsza została przyznana p. Z. Jakimowiczównie za projekt modelu pod godłem „Maj”. IV nagroda przypadła p. Jakimowiczównie za model pod godłem „Zawsze i wszędzie”. Niezależnie od orzeczenie jury, w wyniku głosami publiczności p. Jakimowiczówna otrzymała dwie pierwsze nagrody za modele „Maj” i „Zawsze i wszędzie”. P. Jakimowicz ukończyła Gimnazjum p. M. Gajl w Radomiu. W sztuce kształciła się w Szkole Rysunkowej B. Ciąglińskiego w Radomiu a następnie w Kunstgewerbeschule w Wiedniu. Obecnie pracuje p. Jakimowicz w Warszawie. Utalentowanej Radomiance życzymy dalszych sukcesów.
Ziemia Radomska nr 91, 24 kwietnia 1934
(Ilustracja Zofii Jakimowiczówny do książki „Warszawianki” Janiny Wyczółkowskiej- Surynowej, Towarzystwo Wydawnicze „Bluszcz” 1934)