Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Kto do senatu? Cząstkowe wyniki PKW

Kto do senatu? Cząstkowe wyniki PKW

W okręgu 50 (Radom, powiat radomski, szydłowiecki, zwoleński i lipski) o miejsce w senacie starało się troje kandydatów: Wojciech Skurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), Marta Michalska-Wilk (Koalicja Obywatelska) i Elżbieta Komosa (Konfederacja).

Na stronie PKW opublikowano wyniki 181 z 337 obwodowych komisji wyborczych z tego regionu. Jak na razie najwięcej głosów zdobył Wojciech Skurkiewicz. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 71 909 osób, co dało mu 53,71 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Marta Michalska-Wilk 47 326 (35,35%), a trzecie Elżbieta Komosa 14 640 (10,94%).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

W okręgu 49 (powiaty: przysuski, białobrzeski, grójecki, kozienicki) o mandat senatorski walczyło dwóch kandydatów: Stanisław Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Leszek Przybytniak (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Po zliczeniu głosów z 68 na 195 obwodowych komisji wyborczych na zdecydowanym prowadzeniu jest Stanisław Karczewski. Na aktualnego marszałka senatu zagłosowało 24 448 wyborców (69,55%), natomiast Leszek Przybytniak otrzymał 10 704 głosów (30,45%).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Zaprezentowane powyżej wyniki są nieoficjalne i pochodzą z cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej. O zmianach będziemy informować na bieżąco na portalu CoZaDzien.pl

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy