Miasto konkurs na szefa Powszechnego ogłosiło, przypomnijmy, na początku marca, a zainteresowani mogli się zgłaszać do 25 kwietnia. - Otrzymaliśmy siedem ofert. Otworzymy je prawdopodobnie w połowie maja, kiedy zbierze się i ukonstytuuje komisja konkursowa. Wtedy też trzeba je będzie sprawdzić pod względem formalnym – powiedział nam Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. - Myślę, że na początku czerwca rozpoczniemy rozmowy z kandydatami na dyrektora.
Chętni do objęcia stanowiska dyrektora radomskiego teatru muszą się legitymować m.in. wykształceniem wyższym magisterskim oraz mieć minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe w pracy artystycznej związanej z teatrem, filmem lub telewizją i minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem lub minimum trzyletnie doświadczenie w reżyserii bądź kierowaniu produkcją teatralną, filmową lub telewizyjną. Kandydat zobowiązany był także do przedstawienia autorskiego „programu realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, z uwzględnieniem możliwości finansowych instytucji, obejmujący okres pięciu sezonów artystycznych, począwszy od sezonu 2025/2026”. Koncepcja ma zwierać m.im. wizję działalności i rozwoju instytucji, strategię pozyskiwania funduszy z zewnątrz czy plan programowo-artystyczny teatru, w tym zarys repertuaru na trzy kolejne sezony artystyczne dla czterech funkcjonujących w Powszechnym scen, z uwzględnieniem organizacji kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
Nowy dyrektor miałby objąć stanowisko od sezonu artystycznego 2025/26. Procedura jego wyłonienia ma się zakończyć do 11 sierpnia. Małgorzata Potocka – obecna szefowa Powszechnego pełni tę funkcję od 2019 roku. Zastąpiła Zbigniewa Rybkę, który radomskim teatrem zarządzał przez poprzednich 11 lat.














Napisz komentarz
Komentarze