Kasa komunalna nabyła dom.
Ostatnio kasa komunalna powiatu radomskiego nabyła gmach dla własnego użytku. Gmach mieści się na rogu ulic Marjackiej i Kościelnej na przeciw gmachu sejmiku. Fakt ten świadczy że gospodarka w kasie komunalnej stoi na wysokości zadania.
Ziemia Radomska nr 104, 3 września 1930
***
Na uroczystości N. P. Marji w Częstochowie
Na uroczystości Narodzenia Najświętszej Panny w Częstochowie wyjechała z Radomia wycieczka Pątników, licząca przeszło 1000 osób specjalnym pociągiem z 25-ciu wagonów.
Ziemia Radomska nr 207, 10 września 1933
***
Przystanki
Przy ulicy Słowackiego, Malczewskiego i wielu innych punktach miasta pokutują jeszcze czerwone słupki ze strzałką i tabliczką:„Przystanek Autobusów Miejskich”, pomimo że autobusów już od trzech lat nie ma i pewno nieprędko będą.
O ile betonowe słupy przystankowe, wykorzystane dla reklam są bardzo pożyteczne, o tyle słupki drewniane nie mają racji bytu. Należałoby odrapane słupki, niekiedy nawet wprowadzające w błąd przyjezdnych, usunąć.
Ziemia Radomska nr 208, 12 września 1933
***
Sytuacja w części powiatu, którą nawiedziła powódź
Wszędzie, gdzie żywioł wodny wyrządził szkody, trwa intensywna praca celem naprawienia spustoszeń. I tak drogi gminne reperuje się w szybkim tempie, potrwa to jednak dosyć długo – zniszczenia bowiem są duże. Niezależnie od tego prowadzi się naprawę dróg państwowych.
W gminie Kozłów z pól, które były zalane, wykopuje się obecnie ziemniaki. Są one nie do użycia, uległy bowiem zupełnemu zgniciu. Łąki, które nie były przed powodzią skoszone zostały zamulone, a siano z nich może być obrócone tylko na nawóz. Oczywiście nie przedstawia żadnej wartości jako pasza. A trzeba zaznaczyć, że w br. pasza jest bardzo droga, rolnicy zatem zostali dotknięci tem więcej. W wspomnianej gminie szkody ogólne wynoszą około 70.000 zł.
Ziemia Radomska nr 204, 7 września 1934
***
Żądamy małych mieszkań. Właściciele domów winni przerobić duże mieszkania na mniejsze
Wiadomo wszystkim, że głód mieszkaniowy w Radomiu daje się odczuwać w dalszym ciągu. Przybyło wprawdzie kilka nowych domów, jest w mieście kilka eleganckich, ba nawet luksusowych mieszkań wielopokojowych. Nasuwa się jednak pytanie, czy ten nadmiar wolnych dużych mieszkań nie jest powodem głodu mieszkaniowego, jaki odczuwa uboższa ludność, która nie może płacić wysokich opłat za komorne, a tembardziej nie stać ich na ogrzewanie w zimie wielopokojowego mieszkania. Brak jest małych mieszkań dwuizbowych, a istniejące trzeba formalnie zdobywać.
Należałoby więc przeprowadzić akcję w kierunku przebudowania dużych wielopokojowych mieszkań na małe dwuizbowe z kuchnią. Będzie to akcja bardzo pożyteczna, tak dla właścicieli nieruchomości, jak i dla ludności. Dziś przy kurczących się zarobkach, każdy jest zmuszony szukać mniejszego mieszkania. Cóż kiedy w tym kierunku nic nie zrobiono. Chodzi więc o to, aby odpowiednie czynniki zajęły się akcją.
Ziemia Radomska nr 207, 11 września 1934
***
Powitanie 72 pułku powracającego z manewrów do Radomia
RADOM. 15.9. Powrócił do Radomia 72 p. p. uroczyście witany na szosie warszawskiej przez przedstawicieli miasta z prezydentem dr. J. Zaleskim na czele, oraz przez organizację przysposobienia wojsk., zw. legjonistów, peowiaków, inwalidów, oficerów rezerwy i społeczeństwa. Powitanie miało charakter niezwykle podniosły i uroczysty.
Ziemia Radomska nr 212, 16 września 1934