Spotkanie odbyło się w środę w Kamienicy Deskurów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilku różnych krajów. - Gościmy dzisiaj przedstawicieli instytutów i dużych organizacji z Austrii, Niemiec, Francji, Holandii, Szwecji, Hiszpanii czy Macedonii Północnej, którzy odwiedzili Mazowsze w ramach europejskiego projektu SCALE-UP. Rozmawiamy o niezwykle ciekawym temacie, jakim jest biogospodarka - mówi Anna Bialik z fundacji Unimos Warszawa.
Województwo mazowieckie jest jednym z sześciu kluczowych regionów europejskich wybranych do identyfikowania i skalowania innowacyjnych rozwiązań opartych na odnawialnych zasobach biologicznych w ramach projektu SCALE-UP. Jest on dużą szansą dla przedsiębiorców i osób prywatnych do rozwoju swojego biznesu, a także wprowadzenia innowacji.
- Będziemy współdziałać w ramach Mazowieckiej Platformy Biogospodarki koordynowanej przez Fundację UNIMOS, do której zapraszamy przedsiębiorstwa, administrację publiczną oraz instytucje naukowe i gospodarcze z Mazowsza – wyjaśnia Katarzyna Rull Quesada z Fundacji UNIMOS.
Partnerem spotkania była Radomska Loża Business Centre Club. - Mamy za zadanie wspierać rozwój polskiej przedsiębiorczości i stwarzać przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych zarówno w Europie, jak i na świecie - tłumaczy Anna Słopiecka, dyrektor loży radomskiej Business Centre Club.
W ramach projektu wdrażany będzie także program wspierania innowacyjności, cykl tematycznych szkoleń z zakresu biogospodarki oraz tworzenie nowych, zrównoważonych łańcuchów wartości na arenie lokalnej i międzynarodowej,
- Projekt jest ważny ze względu na efekt synergii. W projekcie mamy sześć różnych regionów, które będą wymieniać się wiedzą, wzajemnie uczyć się i inspirować, jak również dzielić doświadczeniami. Przykładowo, Hiszpanie są w czymś dobrzy i mogą nauczyć ludzi na Mazowszu tego, jak podchodzić do niektórych tematów, natomiast podmioty i ludzie działający tutaj mogą przekazać wiedzę naszym partnerom ze Szwecji - wyjaśnia Holges Gerdes z Ecologic Institute Berlin.