Przypomnijmy, do końca maja trwał nabór na Mieszkanie Plus w ramach rządowego programu. Zainteresowanie było bardzo duże, bo w sumie wpłynęło 1139 wniosków. Zgodnie z obowiązującym prawem, o mieszkanie mogły się ubiegać wyłącznie osoby, które nie były i nie są właścicielami mieszkania lub domu. W pierwszym etapie, po sprawdzeniu kompletności dokumentów, były przyznawane punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów pierwszeństwa. Te uchwaliła Rada Miejska.
Aktualnie trwa druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości. - W Radomiu zweryfikowana pod kątem społecznym lista liczyła ponad 500 wniosków. Oznacza to ok. pięciu chętnych na jedno mieszkanie. Obecnie do tych osób przygotowywana jest korespondencja zawierająca informacje o miejscu na liście i liczbie uzyskanych punktów. W połowie października najemcy otrzymają te informacje i w następnej kolejności będą poproszeni o uzupełnienia dokumentacji finansowej, celem przeprowadzenia weryfikacji czynszowej - informuje Katarzyna Fiuk, rzecznik prasowy PFR Nieruchomości.
https://www.cozadzien.pl/radom/dziewiec-razy-wiecej-wnioskow-niz-mieszkan/73311
Przy ul. Tytoniowej powstaje 124 mieszkania. Jak informuje PFR Nieruchomości, obecnie trwają ostatnie prace na elewacjach budynków. Trwają prace malarskie w mieszkaniach, układanie glazury i terakoty, rozpoczął się montaż wind. Natomiast zawieranie umów z najemcami PFR Nieruchomości planuje na pierwszy kwartał 2022 roku.
PFR Nieruchomości realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań (Katowice, Biała Podlaska, Jarocin, Gdynia, Wałbrzych, Kępno, Kępice, Świdnik, Dębica) a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie (m.in. Wrocław, Kraków, Nowy Targ, Września, Zgorzelec, Zamość, Radom, Mińsk Mazowiecki). W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tys. mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu wpłynęło ponad 10 tys. wniosków.