Msza święta pogrzebowa odbyła się o godz. 11 w radomskiej katedrze, jej ciało natomiast spoczęło na cmentarzy przy ul. Limanowskiego. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział grono samorządowców i polityków, a także osób zawodowo związanych z Lucyną Wiśniewską. Została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/ostatnie-pozegnanie-lucyny-wisniewskiej-zdjecia/86908
Z zawodu lekarz medycyny. Uzyskała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia. W 1981 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Początki działalności zawodowej związała z Oddziałem Neurologii i Poradni Neurologicznej w Radomiu oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Radomiu.
W latach 90. pełniła między innymi funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. W latach 2003-2009 zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, w 2004 r. zasiadała w zarządzie tego stowarzyszenia. Od 1974 r. zajmowała się organizacją pielgrzymek, przez dwanaście lat kierowała służbami medycznymi.
W latach 2005-2007 była posłem na sejm V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego.
Od roku 2010 do tragicznej śmierci pracowała jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny i jednocześnie Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. W czasie swojej pracy inspekcyjnej z wielkim zaangażowaniem i oddaniem podchodziła do spraw ochrony zdrowia publicznego mieszkańców Radomia i całego regionu.
Tragicznie zginęła w wypadku samochodowym 30 października w Modrzejowicach koło Skaryszewa. Miała 67 lat.
https://www.cozadzien.pl/region/modrzejowice-jedna-osoba-nie-zyje/86745