Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Otwarty na wyzwania i nowatorski

Otwarty na wyzwania i nowatorski

Szanowni Czytelnicy!

Z ogromną dumą i satysfakcją zwracam się dziś do Państwa, ponieważ już za dwa lata Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu, którym mam zaszczyt kierować, będzie obchodził okrągły jubileusz 40-lecia swojej działalności. Ciągle jednak spotykam radomian, którzy bardzo mało wiedzą na temat naszego radomskiego Instytutu, choć w skali kraju jest to prawdziwa naukowo-technologiczna perła.

Powstanie Instytutu Radom zawdzięcza profesorowi Michałowi Hebdzie, a jego budowę i rozwój profesorowi Adamowi Mazurkiewiczowi, którego darzę ogromnym szacunkiem i szczerze podziwiam.

Przez prawie cztery dekady Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu realizował badania naukowe oraz prace rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie zaawansowanych technologii w obszarze wytwarzania i eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych. Prowadził badania dotyczące kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr eksploatacyjnych oraz działalność wydawniczą i poligraficzną. Do dziś utrzymujemy stałą współpracę z krajowymi i zagranicznymi placówkami naukowymi.
W tej chwili nasz radomski Instytut jest jednym z najlepiej funkcjonujących w całej Sieci Badawczej – Łukasiewicz. Tym, co go wyróżnia, jest bardzo duża dywersyfikacja dziedzin badawczych i naukowych.

Zapraszam do śledzenia kolejnych numerów Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni”, na którego łamach zaprezentujemy wszystkie Centra Badawcze ITeE i pochwalimy się naszymi sukcesami.

                                                                                                                                                                dr Adam Duszyk,
 Dyrektor Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

nAdamDuszyk4402HighRes (1)
Innowacyjne rozwiązania dla gospodarki

Instytut Technologii Eksploatacji (Łukasiewicz – ITEE) jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz – jednej z największych sieci badawczych w Europie, która skupia 22 nowoczesne instytuty badawcze realizujące kluczowe z punktu widzenia gospodarki prace badawczo-rozwojowe. W obecnej strukturze Łukasiewicz – ITEE ma pięć Centrów Badawczych: Inżynierii Powierzchni, Tribologii, Prototypowania, Biogospodarki i Ekoinnowacji oraz Badań Edukacji Zawodowej i Zarządzania Innowacjami. Działanie centrów wspierane jest przez Departament Komercjalizacji i Sprzedaży oraz Departament Wsparcia Badań. Z działalnością Instytutu zintegrowane jest największe w krajowym środowisku naukowym wydawnictwo, funkcjonujące w obszarze nauk technicznych i edukacji zawodowej.

Radomski instytut od niemal 40 lat specjalizuje się w kreowaniu innowacyjności w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, bezpieczeństwa technicznego i ochrony środowiska, a także opracowywaniu modelowych rozwiązań dotyczących programów ustawicznego kształcenia i doskonalenia kadr dla innowacyjnej gospodarki oraz transferu zaawansowanych technologii do zastosowań przemysłowych.

Prowadzone w Instytucie prace skupiają się na szukaniu odpowiedzi na wyzwania głównie w obszarze eksploatacji obiektów technicznych - interakcji maszyn i urządzeń w środowisku użytkowania, racjonalizując problemy obsługiwania, trwałości, niezawodności oraz utylizacji już od etapów projektowania i wytwarzania, zgodnie z priorytetowymi obecnie w Unii Europejskiej zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, stanowiącymi kluczowy element dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Ukierunkowanie na priorytetową w Europie i w kraju problematykę badawczą umożliwia podejmowanie i rozwiązywanie w Łukasiewicz – ITEE zagadnień nowatorskich naukowo oraz wyjątkowo efektywnych ekonomicznie i społecznie.

Sprawdzony partner dla przemysłu

Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, nowoczesnemu zapleczu laboratoryjnemu, możliwościom badawczym i wieloletniemu doświadczeniu jest sprawdzonym i cenionym partnerem dla biznesu. Interdyscyplinarność potencjału sprawia, że Instytut jest otwarty na współpracę z firmami wszystkich obszarów gospodarki – od przedsiębiorstw większości gałęzi przemysłu, w tym obronnego, budownictwa, branż spożywczej i medycznej, aż po branżę kosmiczną. Wśród obecnych partnerów są takie firmy jak Orlen, Trend Glass, GGG, Fabryka Broni „Łucznik”, Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. czy Purmo Group Poland.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Niezbędne dla rozwoju przemysłu rozwiązania mogą być opracowane na miejscu od etapu modelowania, symulacji i przygotowania projektu do wytworzenia i eksploatacyjnego zweryfikowania urządzenia czy technologii. M.in. dzięki temu Łukasiewicz – ITEE ma pozycję lidera w zakresie opracowywania i wytwarzania unikatowej, specjalizowanej aparatury badawczej, testowej i technologicznej. Opracowana w Radomiu tribologiczna aparatura badawcza, nagrodzona 19 złotymi medalami na światowych wystawach innowacyjności, wdrożona została w licznych laboratoriach naukowych i przemysłowych - krajowych i zagranicznych (Chiny, Chorwacja, Czechy, Egipt, Izrael, Korea Płd., Meksyk, Niemcy, Rosja, USA, Węgry, Wietnam).
Instytut oferuje również komercyjnie szeroki wachlarz usług, testów i badań laboratoryjnych, w tym przeprowadzanych w laboratoriach akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji wg PN-EN/IEC 17025, w dużej mierze na aparaturze swojej konstrukcji, wytwarzanej zgodnie z certyfikowanymi systemami jakości serii PN-EN ISO 9000.

Biznes i nauka - wspólnie po unijne pieniądze

Obecna perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2021-2027 w Polsce to setki miliardów złotych na wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw. Największy z unijnych programów skierowanych do przedsiębiorców - Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 w swoim pierwszym priorytecie nakierowany jest m.in. na zapewnienie dofinansowania w obszarach B+R (Badania i Rozwój), wdrożeń nowych rozwiązań czy infrastruktury B+R. Oznacza to, że aby sięgnąć po unijne pieniądze na rozwój firmy, przedsiębiorca musi wykazać działania innowacyjne, których efekty będzie wdrażał. Partnerem, który może zapewnić taką innowacyjność w projekcie jest Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji.

Ogromny potencjał naukowo-badawczy połączony z doświadczeniem w realizacji innowacyjnych projektów z przedsiębiorstwami – zarówno dużymi, jak i o charakterze MSP, daje przewagę konkurencyjną, która zwiększa szanse na pozyskanie unijnego finansowania na rozwój firmy.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy