Oficjalną listę przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem Michała Kobosko, posła oraz wiceprzewodniczącego Polski 2050. Podkreślał on znaczenie wyborów samorządowych dla lokalnych społeczności. - Wybory bardzo ważne dla Polski 2050, pierwsze wybory samorządowe z naszym udziałem. Jesteśmy najmłodszym ugrupowaniem, tworzącym koalicję 15 października. Tym większe to dla nas wyzwanie i odpowiedzialność. My jako Polska 2050 jesteśmy ugrupowaniem, które na trwałe weszło na scenę polityczną - mówił Michał Kobosko, poseł, wiceprzewodniczący Polski 2050.
W przypadku Radomia Polska 2050 wystawi swoich kandydatów do rady w ramach Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego. To on będzie kandydatem przedstawicieli ugrupowań w wyborach na prezydenta miasta. Radomski pakt to pierwsze takie porozumienie samorządowe w naszym kraju. - Przez ostatnie lata Radom był w takiej sytuacji, że ciągle był w opozycji w stosunku do rządu, który był w Warszawie. Czas z tym skończyć. My wszyscy, którzy jesteśmy w tym pakcie możemy śmiało powiedzieć, różnimy się od siebie. Różni nas od poprzedniej sytuacji to, że my chcemy ze sobą rozmawiać. My obiecujemy, że ta współpraca będzie nas cechowała - zapowiadał Cezary Brymora, przewodniczący Polski 2050 w Radomiu.
Polska 2050 wystawi sześciu kandydatów. W okręgu nr 1 wystartuje Marek Puk, a w drugim Ilona Lipińska. - Jestem przedsiębiorcą z ponad 30-letnim doświadczeniem. Działam w branży usługowej - tłumaczył Puk. - Znacie mnie z działalności społecznej, aktywnie działam na rzecz ochrony praw kobiet, sprzeciwiam się dyskryminacji. Wiem, ile musiałam wywalczyć i wiem, jak to zrobić. Mam nadzieję, że moja skuteczność przełoży się na pracę w radzie miejskiej - dodała Lipińska.
W okręgu nr 3 wystartuje dwóch przedstawicieli Polski 2050: Aleksandra Kozera i Łukasz Molenda. - Z wykształcenia jestem politologiem. Na co dzień pracuję w firmie telekomunikacyjnej. W stowarzyszeniu pełnię funkcję przewodniczącej powiatowego koła 2050. Prywatnie jestem mamą tegorocznej maturzystki - przedstawiła się Kozera. - Jestem absolwentem studiów filozoficzno-historycznych, a także menadżerskich. Z zawodu nauczyciel, wykładowca akademicki, ale w ostatnich latach pracowałem również jako dziennikarz, urzędnik samorządowy, więc mam za sobą wiele doświadczeń - wyjaśnił Molenda.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/konferencja-polski-2050-zdjecia/98333
W okręgu nr 4 o mandat radnej ubiegać się będzie Monika Flisek, a w okręgu nr 5 pierwszy na liście będzie Jarosław Kosior. - Zawodowo jestem związana z ochroną środowiska. Jestem dyrektorem ogólnopolskiej izby branży skórzanej. Zrzesza ono przedstawicieli tej branży z całego kraju. Jestem też wiceprzewodniczącą Rady Biznesu na Politechnice Łódzkiej. Jej celem jest łączenie nauki z biznesem - tłumaczyła Flisek. -Moje motto polityczne to tak dla ludzi, nie dla partii. Chciałbym je realizować ze znaczkiem Polski 2050 Szymona Hołowni w klapie w przyszłej radzie miejskiej. Z zawodu jestem lekarzem - zapowiedział Kosior.
W najbliższych tygodniach partia przedstawi program wyborczy dla naszego miasta, wraz z innymi członkami Radomskiego Paktu Samorządowego. Swoje postulaty na poszczególne okręgi przedstawią też kandydaci Polski 2050.