W czwartek (16 maja) posłanka zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiła swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. - Szkoda, że kwota, którą przeznaczył prezydent na ten cel jest tak niewielka. To tylko 3 mln złotych, czyli kropla w morzu potrzeb. Dziwi również fakt, że dopiero teraz powstała taka inicjatywa, ale jak rozumiem zbliżają się wybory – mówiła. - Niemniej jednak prezydent poprosił mieszkańców o sugestie, dlatego my wraz z moim zespołem daliśmy propozycje. Dotyczą one zwłaszcza remontów radomskich ulic, ale nie tylko. Dużo naszych propozycji dotyczy osiedla Ustronie, ponieważ uważamy, że jest ono bardzo zaniedbane – dodaje.
Wnioski składane przez Marzenę Wróbel dotyczą między innymi remontu ulicy Idalińskiej, Gagarina i Sandomierskiej, a także budowy nawierzchni na ulicy Szerokiej i Bławatnej. - Ulica Bławatna komunikuje Planty z dużą przychodnią, a jest to gruntowa. Jesienią i zimą jest tam straszne błoto i kałuże, a w okresie wiosenno-letnim ogromny kurz. Tak nie powinno być – stwierdziła posłanka.
Dodatkowo zwróciła uwagę na fatalny stan dwóch parkingów (jednego przy ulicy Lekarskiej, a drugiego na osiedlu Piętnastolecie przy sklepie „Tęcza”), a także brak oświetlenia przy ulicy Janiszpolskiej. W tych sprawach również składa wnioski do Budżetu Obywatelskiego.
- Zależy nam również na budowie dwóch boisk szkolnych. Jednego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, który kiedyś w założeniu miał być placówką sportową. Drugiego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4, gdzie podczas budowy basenu zostało ono zlikwidowane. Dobrze, że powstała pływalnia, ale uważamy, że ta szkoła powinna mieć boisko sportowe – wyjaśnia posłanka.Kolejne wnioski dotyczą ścieżek rowerowych wzdłuż Potoku Malczewskiego i rzeki Mlecznej, a także kładek pieszych na ulicy Młodzianowskiej i Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ulica Złotą i Kalińską. - Na deser zostawiłam sobie wniosek o remont sali koncertowej Urzędu Miejskiego. Bywam tam regularnie, bowiem jestem wielką fanką naszej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Uważam, że miejsce gdzie odbywają się wspaniałe koncerty nie powinno tak wyglądać. Bywalców koncertów rażą te zacieki na ścianach. Uważam, że sala powinna być co najmniej odmalowana – wyjaśnia Marzena Wróbel. - Uważam, że takie działania, jak wpływ obywateli na tworzenie budżetu miasta powinny być prowadzone stale. Zachęcam, aby mieszkańcy Radomia podsuwali swoje propozycje zmian cały czas na mój adres [email protected], a ja będę je przekazywała do prezydenta. Będę zaszczycona jeżeli mieszkańcy pozwolą być mi łącznikiem między nimi, a prezydentem.
Podczas konferencji posłanka zwróciła również uwagę na sprawę, która ma zasięg ogólnopolski, a mianowicie plany rządu zmiany artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń. - Rząd chce, aby przestępstwem była kradzież dopiero od 1000 zł, a nie tak jak jest teraz od 250 zł. Jako Solidarna Polska uważamy, że te zmiany znacznie obniżą bezpieczeństwo nas wszystkich. Kradzież komórki, roweru, czy portfela praktycznie będzie bezkarna – wyjaśniała. - Zmiany te zapewne poprawią policyjne statystyki, ale znacznie zwiększy się liczba kradzieży. Projekt ten przeszedł już pierwsze czytanie w Sejmie, dlatego to ostatni moment, żeby protestować. Rozpoczynamy kampanię w tej sprawie, zapraszamy wszystkich na stronę www.niedlakradziezy1000.pl – zakończyła Marzena Wróbel.