To długoterminowa strategia, której celem będzie zapewnienie jak najlepszego dostępu do celów podróży. W planie zostaną uwzględnione wszystkie środki transportu z naciskiem na ekologiczne formy podróży oraz transport publiczny wraz z ograniczaniem przemieszczania się samochodami. Plany Zrównoważonej Mobilności Miejskiej oparte są o długoterminową i zrównoważoną wizję dotyczącą rozwoju miasta. Swoim zakresem uwzględniają koszty i korzyści społeczne.
- Łącznie z gminami powiatu radomskiego tworzymy wspólny plan mobilności, który będzie obejmował cały obszar funkcjonalny zarówno Radomia jak i gmin ościennych. Potrzebujemy takiego planu, żeby dokładnie wiedzieć gdzie w danym miejscu potrzebny jest nowy przystanek, gdzie powinny być ścieżki rowerowe, jak zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. To wszystko chcemy przedstawić w tym dokumencie, ale jednocześnie ważne jest, aby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć na temat tych potrzeb - mówił Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
https://www.cozadzien.pl/radom/miasto-uniewaznilo-przetarg-na-energie-elektryczna/85898
W I etapie konsultacji, który potrwa od 27 września do 5 października odbędą się spotkania w trzynastu gminach Obszaru Funkcjonalnego Radomia. Uczestnicy będą mogli wyrazić swoje opinie dotyczące problemów związanych z szeroko rozumianym transportem i mobilnością, w tym kwestii związanych z transportem zbiorowym, ruchem rowerowym, ruchem pieszych oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego.
W Radomiu spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 29 września o godz. 17.30 w Kamienicy Deskurów w Rynku. W konsultacjach można też wziąć udział wypełniając formularz uwag dla mieszkańców, który należy złożyć w terminie do 5.10.2022 r., w formie:
• elektronicznej na adres: konsultacje@umradom.pl
• papierowej w punktach stałych:
- Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. nr 19),
- Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
- Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.