List otwarty trafił we wtorek, 22 sierpnia nie tylko do prezydenta Radosława Witkowskiego, ale też lokalnych mediów. „Problem polega na tym, że sukcesywnie wywierane są na nas naciski – delikatnie mówiąc, abyśmy podpisywali się pod dokumentami, które nie mają pokrycia finansowego. Mianowicie chodzi tutaj m.in. o umowę na tzw. program naprawczy kładki nad ulicą Szarych Szeregów (około 1 mln zł), czy chociażby remont dziury w Alei Wojska Polskiego. Opisywane wyżej wymienione umowy nie mają pokrycia finansowego w postaci zabezpieczonych środków finansowych, tj. przesunięcia środków uchwałą budżetową lub też stosownego zarządzenia w sprawie wydatkowania środków z budżetu Miasta Radomia” - przeczytaliśmy w liście podpisanym przez „Pracownicy MZDiK”.
Jego autor zwrócił się do prezydenta z prośbą o kontrolę , która miałaby wyeliminować niekorzystne dla pracowników działania dyrektora MZDiK. „Nie chcemy być współodpowiedzialni za ewentualne rażące naruszenie dyscypliny finansów publicznych (stwierdzone przez inne niż panu podległe instytucje kontrolne). Działania dyrektora Piotra Wójcika narażają nas na szereg negatywnych konsekwencji. Warto też zwrócić uwagę czy w powyższych przypadkach odpowiednio zastosowano Ustawę Prawo zamówień publicznych. Liczymy na konsekwentną reakcję z pana strony oraz na to, że kontrola zostanie w rzetelny sposób przeprowadzona w naszej firmie” - czytaliśmy dalej.
Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji ma zamiar złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z tytułu zniesławienia. - Dyrektor MZDiK Piotr Wójcik przedstawił prezydentowi szczegółowe informacje i komplet dokumentów. Z ich analizy wynika, że wszystkie działania podejmowane przez dyrektora mają swoje odzwierciedlenie w budżecie miasta. Pieniądze na wspomniane zadania zostały zabezpieczone. Na wszystkich dokumentach są podpisy zarówno głównej księgowej jak i dyrektora – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. - Wierzę, że prokuratura wyjaśni tę sprawę, która pokazuje, że już rozpoczęła się kampania wyborcza. Nie można dopuścić do wprowadzania opinii publicznej w błąd.