W tym roku WOŚP zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste – gramy dla małych dzieci bez focha”. Pieniądze, które uda się zebrać podczas tegorocznego finału będą przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.- Zapraszam wszystkich, bądźmy razem, grajmy wszyscy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej – apeluje prezydent Radosław Witkowski.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na placu Corazziego przed urzędem miejskim. Już od godz. 14.30 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią radomskie zespoły, m.in.: JMS Band, Mistrz i Małgorzata czy Cichosza, a gwiazdą wieczoru będzie Reni Jusis, która wystąpi o godz. 19. - Na samym placu też będzie się wiele działo. Swój udział zapowiedzieli m.in. Sprężyści i Radomskie Klasyki, Klub 4X4. W Łaźni będzie również dostępny sklepik z gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi szef sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.
Tradycyjnie odbędzie się także coroczna zbiórka krwi, będzie także można zostać dawcą szpiku, zbadać sobie poziom cukru we krwi czy wzrok. Nie zabraknie także atrakcji dla aktywnych. W ramach radomskiego finału stowarzyszenie „Biegiem Radom” organizuje w niedzielę Bieg WOŚP 2019 „Policz się z cukrzycą”. - W Radomiu po raz pierwszy pobiegliśmy w zeszłym roku. Wówczas pobiegło 300 osób, a w tym roku mamy już zapisanych ponad 400 zawodników. Sądzimy, że docelowo wystartuje 450-500 osób. Limit czasu tego biegu jest tak skonstruowany, żeby także spacerowicze mogli się dołączyć. Biegniemy na dystansie 5 km. Będą dwie pętle, m.in. prowadzące przez tunel świetlny. Nie zabraknie pięknych wośpowych medali i okolicznościowych koszulek dla uczestników – mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.
Jak przyznaje szef sztabu Bartosz Bednarczyk, na ulicach Radomia od samego rana kwestować będzie około 350 wolontariuszy, wśród kwestujących będzie prezydent Radosław Witkowski czy wiceprezydent Jerzy Zawodnik. - Szczególnie miło wspominamy ubiegłoroczny finał, podczas którego udało się zebrać rekordową sumę ponad 336 tysięcy złotych. To tylko pokazało, że radomianie mają wielkie serca i potrafią je otwierać, aby pomagać najmłodszym pacjentom – przyznaje Radosław Witkowski.
W tym roku na aukcję prezydent Radosław Witkowski w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Świątecznej Pomocy przekaże swój szczęśliwy krawat, w którym składał przyrzeczenie na prezydenta miasta. Będzie można go wylicytować podczas 27. finału. Natomiast pozostałe licytacje odbędą się dzień wcześniej, czyli w sobotę, 12 stycznia od godz. 20 w restauracji Winowajcy.
http://www.cozadzien.pl/sport/przed-nami-bieg-wosp-u/52881
W ciągu kilkunastu ostatnich lat w Radomiu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę ponad 3 mln złotych. W tym samym czasie do radomskich szpitali trafił sprzęt warty ponad 3,5 miliona złotych. W ubiegłym roku do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zakupiony został sprzęt o wartości blisko 800 tysięcy złotych. Urządzenia otrzymały dwa oddziały: Neonatologii i Dziecięcy. - W ubiegłym roku dostaliśmy dwa urządzenia wielofunkcyjne typu panda. Są to urządzenia potrzebne do reanimacji i resuscytacji noworodków. Dodatkowo są one wzbogacone o kardiomonitory, które rejestrują pracę serca noworodków, podają zapis EKG, a także mierzą saturację. Te urządzenia posiadają również funkcje pielęgnacyjne. Umożliwiają zmierzenie i zważenie dziecka bez konieczności przenoszenia go. Otrzymaliśmy również lampy do fototerapii, dzięki którym można skrócić pobyt noworodka na oddziale. Służą też do leczenia żółtaczki. Ponadto trafił do nas aparat Infant Flow do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków. Ze sprzętu korzystamy codziennie, co pokazuje, że żadna złotówka się nie zmarnowała – wylicza Bogusława Jemioł-Wojakowska, kierownik oddziału neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Oddział Neonatologi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego otrzymał także lampy do fototerapii, a oddział dziecięcy ultrasonograf, który umożliwia wykonanie badań kardiologicznych u małych pacjentów.