Przebudowa ul. Warszawskiej to bardzo ważny projekt z punktu widzenia strategii rozwoju Radomia. Planowana przebudowa ma ułatwić sprawny dojazd od strony Warszawy do portu lotniczego na Sadkowie, ale nie tylko.
- Mamy również na uwadze potrzebę stworzenia dobrego dojazdu do nowej strefy przemysłowej na Wincentowie. To wszystko chcemy jednocześnie zrobić w taki sposób, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu wszystkim uczestnikom ruchu: kierowcom, pieszym i rowerzystom. Myślę, że w trakcie prac nad koncepcją udało się zbilansować wszystkie te potrzeby - mówi prezydent Radosław Witkowski.
https://www.cozadzien.pl/radom/polski-lad-90-mln-dla-powiatu-radomskiego/77117
We wtorek, 10 maja MZDiK skierował ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, a za kilka dni opublikuje je na swojej stronie. Inwestycja ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. To oznacza, że zwycięzca przetargu będzie musiał w pierwszej kolejności opracować projekt. - Zakładamy, że pierwszy prawdopodobny termin otwarcia ofert to 15 czerwca - mówił na konferencji prezydent.
https://www.cozadzien.pl/radom/warszawska-przetarg-w-ciagu-pol-roku/77142
Pełna dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę powinna być gotowa do końca przyszłego roku, a sama przebudowa będzie prowadzona w latach 2024-2025. Miasto na przebudowę ul. Warszawskiej otrzymało 76 mln zł z Polskiego Ładu. Na całą inwestycję – jak mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński – chce przeznaczyć 80 mln zł. - Liczymy na to, że oferty będą w tych granicach. Natomiast jeśli oferty będą droższe to jesteśmy też gotowi na to, żeby koncepcje modyfikować tak, aby ta ul. Warszawska powstała i aby mogła służyć radomianom - przyznaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/konferencja-prezydenta-radomia-zdjecia/82327
Zgodnie z opracowaną koncepcją, na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta, skrzyżowania mają zostać przebudowane w taki sposób, by otworzyć nowe, niedostępne obecnie relacje i dać kierowcom możliwość wyjazdu w ulicę Warszawską w lewo. Tak ma być m.in. na skrzyżowaniach z Janiszewską czy Klwatecką. Z kolei u zbiegu z ulicą Aleksandrowicza ma powstać rondo. Powstaną też bezpieczne przejścia dla pieszych oraz drogi odbarczające, obsługujące ruch lokalny. Po obu stronach przebudowanej Warszawskiej będzie także dwumetrowy chodnik oraz ścieżki rowerowe lub ciągi pieszo-rowerowe.