9.00 - radni zajmują miejsca na sali obrad
9.05 - początek obrad
Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji
9.17 - przewodniczący Dariusz Wójcik ogłosił 30 minut przerwy. Teraz będzie obradowała komisja bezpieczeństwa.
10.00 - koniec przerwy
10.06 - radni zajmą się teraz wprowadzeniem zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2014 – 2029. Chodzi tu m.in. o sumę ponad 18 mln zł, która ma zostać przekazana na obwodnicę południową.
- Z czego wynika przeniesienie środków na tę inwestycję? Wcześniej nie było o tym mowy - stwierdził radny Damian Maciąg.
- To przesunięcie jest formalnością wynikającą z decyzji, która zapadła na poprzedniej sesji - stwierdził Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta.
Radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
10.09 - radni zaakceptowali Regulamin przewozu osób i rzeczy autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu.
10.14 - rajcy uchwalili regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia.
10.15 - czas na podjęcie decyzji ws. założenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz włączenia tej placówki do Zespołu Szkół
Technicznych.
- Powstanie tej szkoły to bardzo dobre rozwiązanie. Pozwoli na lepsze wykorzystanie obiektów sportowych w mieście. Jednak chciałbym zapytać, ile osób będzie mogło uczęszczać do tej placówki? - zapytał radny Piotr Szprendałowicz.
- Zgodnie z przyjętymi przepisami będzie mogło tam uczęszczać 16 osób - wyjaśnił Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu.
Za tym projektem uchwały zagłosowało 23 radnych, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
10.21 - radni przyjęli „Powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony obywateli i porządku publicznego na lata 2015 – 2018”.
10.22 - czas na ustalenie wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu na rok 2015.
10.31 - ekspresowe tempo sesji. Teraz radni będą mogli złożyć interpelacje i zapytania.
Radny Piotr Szprendałowicz dzieli się swoimi wątpliwościami związanymi z budżetem obywatelskim.
- Nie wiem, czy mobilne urny do głosowania powinny być dostępne w szkołach podczas zebrań nauczycieli z rodzicami? Poza tym nie wiem, czy zwiększenie puli środków przez prezydenta w trakcie głosowania nie było złamaniem regulaminu - powiedział radny Piotr Szprendałowicz.
- Dowiedzieliśmy się, że przy ulicy Pawiej powstanie parking. Jednak z jakiej puli będą na to pochodziły pieniądze? - zapytał radny Kazimierz Woźniak.
- Znowu 1 listopada autobusy będą zatrzymywały się kilometr od głównej bramy cmentarza na Firleju. To po co było robione przedłużenie ulicy Mieszka I, skoro i tak ludzie będą musieli pokonywać tak długi odcinek? - to z kolei pytanie radnego Damiana Maciąga.
- Czy prawdą jest to, że dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 są zabierane na inne hale, aby tam były prowadzone zajęcia w-f? Jeśli tak, to skandal - oświadczyła radna Małgorzata Półbratek.
11.05 - przewodniczący Dariusz Wójcik zakończył obrady. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.