15 grudnia 1955 roku nastąpiło połączenie oddziału PZMot i OSM w Automotoklub Radom. Dwa lata później Walny Zjazd Polskiego Związku Motorowego zdecydował o powołaniu do życia automobilklubów. Jeden z nich powstał w Kielcach, a w Radomiu utworzono jego delegaturę – z siedzibą przy ul. Malczewskiego 10. Obejmowała powiaty: radomski, białobrzeski, kozienicki, opoczyński i zwoleński. Ponieważ Automobilklub Kielecki w zasadzie nie działał, w kwietniu 1958 roku został zawieszony, a delegaturze radomskiej zlecono organizację Automobilklubu Świętokrzyskiego z siedzibą w Radomiu. Jego prezesem został Kazimierz Porębski. Wkrótce AŚ utworzył delegatury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu, a potem w Kozienicach i Pionkach.
W latach 60. Automobilklub Świętokrzyski rozpoczął starania o budowę nowego obiektu przy ul. Warszawskiej. 19 czerwca 1964 AŚ kupił od Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego parcelę o powierzchni 2 hektarów 73 arów 76 metrów kwadratowych. Do końca 1964 zniwelowano teren pod budowę, sporządzono dokumentację zagospodarowania terenu, ogrodzenia i wodociągową, wykonano ogrodzenie terenu o pow. 1,5 ha; pozostała część parceli wydzielona została pod miasteczko ruchu drogowego.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/spacerkiem-po-miescie-automobilklub-radomski-zdjecia/75529
29 listopada 1972 uroczyście otwarty został pierwszy odcinek toru kartingowego. W pierwszych zawodach kartingowych wzięli udział zawodnicy Technikum Samochodowego. W całości został oddany do użytku w 1986 roku. Kartodrom-Radom, czyli tor kartingowy, trybuny i zaplecze techniczno-handlowe był wtedy jednym z najlepszych techniczne torów kartingowych w Polsce.
W kwietniu 1973 roku ogłoszono konkurs na nazwę automobilklubowej kawiarni. Dla autora najciekawszej ufundowano nawet nagrodę - tort. Komisji konkursowej najbardziej spodobała się nazwa „Klakson”.
9 marca 1991 roku Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Automobilklubu Świętokrzyskiego podjęło uchwałę o zmianie nazwy klubu na Automobilklub Radomski. Jego pierwszym prezesem został Aleksander Gajewski.
Celem Automobilklubu Radomskiego jest propagowanie i podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwijanie kultury motoryzacyjnej, organizowanie masowych, wyczynowych sportów motorowych oraz turystyki motorowej. Początkowo prowadził dwie dyscypliny sportowe: karting i wyścigi samochodowe, a od 1971 także rajdy samochodowe.