Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Spacerkiem po mieście: Park Leśniczówka

Spacerkiem po mieście: Park Leśniczówka

Po ostatniej rewitalizacji, którą miasto przeprowadziło osiem lat temu, do dyspozycji dorosłych spacerowiczów są ławki i plenerowa siłownia, dzieciaki mają kilka placów zabaw, skate park i górę saneczkową. Powstało tu także oczko wodne.
Rośnie tu m.in. wiąz polny, lipa krymska, klon zwyczajny, grab pospolity, jesion amerykański, dąb szypułkowy, platan, świerk pospolity, żywotnik zachodni i cyprysik groszkowy. Krzewy są reprezentowane przez jaśminowce, berberysy, tawuły, śnieguliczki, tamaryszki, róże i inne.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Na początku XX wieku teren ten był własnością Dyrekcji Lasów Państwowych. Na jego części powstało, ogrodzone, osiedle dla pracowników DLP. W okresie międzywojennym na skraju działek, pod strony ul. 1 Maja (obecnie ul. 25 Czerwca) wybudowana została Bursa Leśników im. Adama Loreta. To na jej miejscu wzniesiono Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga.

Kiedy na początku lat 60. władze miasta postanowiły w tej części Radomia urządzić park, wykorzystano przerośnięte już w tamtym momencie sadzonki z istniejącej tu wcześniej szkółki leśników. Zakładanie parku rozpoczęto w 1962 roku, a oddany do użytku został 22 lipca 1965, w bardzo wtedy celebrowane, Święto Odrodzenia Polski. Nazwę wziął od stojącej w nim leśniczówki. W 1983 roku park został wpisany do rejestru zabytków.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy