RTL postawiło sobie za cel zbadanie guberni radomskiej pod względem sanitarnym, a także sporządzenie topografii medycznej i mapy zdrowotności regionu. Członkowie towarzystwa postanowili też gromadzić i opracowywać materiały statystyczne dotyczące śmiertelności i chorób mieszkańców guberni. RTL zorganizowało i przez jakiś czas prowadziło przychodnię przeciwgruźliczą. Ponadto urządzało zebrania naukowe i odczyty, wydawało broszury z zakresu higieny i lecznictwa, a nawet organizowało szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym. W 1903 roku członkowie towarzystwa powołali Komitet Higieniczno-Sanitarny, na którego posiedzeniach wygłaszano referaty; były też pokazy kliniczne.
https://www.cozadzien.pl/radom/spacerkiem-po-miescie-stary-ogrod/93651
To z inicjatywy Radomskiego Towarzystwa Lekarskiego powstały placówki opieki i pomocy dla niemowląt pod nazwą Kropla Mleka. RTL było też współorganizatorem pracowni bakteriologicznej i kamery dezynfekcyjnej. Towarzystwo miało również własną bibliotekę, której księgozbiór w 1908 roku liczył 1230 woluminów. Utrzymywało się ze składek członkowskich, darowizn i zapisów. Podczas I wojny światowej siedziba RTL została zniszczona. Działalność wznowiło już w 1919 roku, a jego siedzibą stał się lokal w kamienicy przy ul. Moniuszki 24.
Po II wojnie światowej w całej Polsce rozwiązano lokalne towarzystwa lekarskie. W ich miejsce, w 1951 roku, utworzone zostało Polskie Towarzystwo Lekarskie o zasięgu ogólnokrajowym. Radomski oddział PTL powołany został 19 października 1952. Jego prezesem został dr Witold Hański. Oddział organizował posiedzenia naukowe i konferencje, prowadził szkolenia i pokazy.
https://www.cozadzien.pl/radom/spacerkiem-po-miescie-kamienica-panstwa-kijewskich/93337
Trzykondygnacyjna kamienica przy ul. Moniuszki 24 została wybudowana pod koniec XIX wieku w stylu eklektycznym. Były w niej mieszkania na wynajem. Niewykluczone, że znajdująca się z tyłu, na wysokości pierwszego piętra konstrukcja za szkła i drewna to żydowska kuczka. Kuczki budowano na święto Sukkot, upamiętniające ucieczkę Izraelitów z Egiptu.
Jedna z najciekawszych radomskich kamienic została wpisana do rejestru zabytków w 1992 roku.