Następną wybudowano niemal w tym samym miejscu 34 lata później. Warunki zarówno uboju, jak i przerobu mięsa w drewnianych budynkach od początku nie były zbyt dobre, ale miasto dopiero w 1895 roku zleciły architektowi miejskiemu Andrzejowi Załuskiemu opracowanie projektu nowej, murowanej, rzeźni. Do realizacji pomysłu jednak nie doszło, bo władze miejskie nie miały nań pieniędzy.
Murowanej rzeźni Radom doczekał się dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym. W latach 1925-26 wyburzono starą rzeźnię i na jej miejscu - przy ul. Basenowej 20 (później ul. Mireckiego Montwiłła) wybudowano wielki, nowoczesny zakład składający się z 25 hal. Wszystkie budynki zaprojektował warszawski architekt Władysław Leszek Horodecki, a inwestycja kosztowała 636 tys. 223 dolary; pieniądze pochodziły z pożyczki ulenowskiej. W 1929 roku magistrat przekształcił zakłady w samofinansujące się przedsiębiorstwo o nazwie Rzeźnia Miejska. Aby w pełni wykorzystać jej urządzenia i moce przerobowe, miasto podpisało umowę z wiedeńska firmą Wetzler C.o. na uruchomienie przy rzeźni fabryki konserw dla wojska. Ponadto utworzono spółkę z o.o. - Eksportowa Przetwórnia Mięsa, która nie tylko produkowała na eksport i rynek wewnętrzny, ale także handlowała mięsem i wędlinami. Dzięki takim rozwiązaniom rzeźnia była najbardziej dochodowym przedsiębiorstwem miejskim wybudowanym z pożyczki ulenowskiej - przynosiła miastu rocznie ok. 190 tys. zł zysku.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/spacerkiem-po-miescie-rzeznia-miejska-zdjecia/77941
Po II wojnie światowej rzeźnię przejął Związek Gospodarczy Spółdzielni RP „Społem”. Nazywała się wtedy Przetwórnią Mięsa i Fabryka konserw, a potem Rzeźnią Miejską i Wytwórnią Lodu sztucznego. Już w 1949 roku zakład został przejęty przez Centralny Zarząd Przemysłu Mięsnego, który firmę przy ul. Mireckiego przekształcił w przedsiębiorstwo państwowe i nazwał Zakładami Mięsnymi w Radomiu.
W latach 1961-65 zakłady zostały rozbudowane i gruntownie zmodernizowane. Od 1975 było to Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego. WPPM miało cztery tuczarnie – w Wośnikach, Milejowicach, Żytkowicach i Skaryszewie.
Kres istnieniu radomskich zakładów mięsnych położyły przemiany po 1989 roku. Firma nie zdołała się dostosować do warunków rynkowych i w październiku 1994 roku sąd gospodarczy ogłosił jej upadłość.
Budynki wyburzono, a w ich miejsce powstało Centrum Handlowe Minimal.
Na podstawie informacji zawartych w Encyklopedii Radomia” Jerzego Sekulskiego, Radom 2012