Na placu Corazziego zaprezentuje się sześć zakładów piekarniczych. Każdy z nich przygotuje coś specjalnego, co pozwoli na uświetnienie tego wydarzenia. Na odwiedzających czekać będzie także blisko 21. innych lokalnych wystawców i przedsiębiorców. - Cieszymy się, że co roku ta impreza przyciąga tłumy radomian i nie tylko. W tym roku przygotowaliśmy w programie wiele niespodzianek. Będzie dużo atrakcji zarówno dla dzieci, dorosłych jak i dla całych rodzin – mówił Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu. - Zawód piekarza jest trudny, bo pracujemy głównie w nocy, ale w podczas takich wydarzeń jak Święto Chleba wychodzimy do społeczeństwa w dzień i rozmawiamy o naszej pracy, o naszych planach.
Święto Chleba to impreza, która na stałe wpisała się w imprezy kulturalne miast i jest bardzo chętnie odwiedzana przez mieszkańców Radomia i województwa mazowieckiego. - To święto jest organizowane przez pasjonatów, którzy od wielu lat w tradycji rodzinnej pieką chleb, dlatego tym bardziej warto uczestniczyć w tym wydarzeniu – tłumaczył Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.
https://www.cozadzien.pl/radom/zwiedzanie-za-zlotowke/85240
Program XXIV Radomskiego Święta Chleba jest bardzo różnorodny. - W piątek zaczynamy festynem rodzinnym, to taka zajawka tego co będzie działo się w sobotę i niedzielę. Ale co ważne, już wtedy będzie można skosztować doskonałych wyrobów radomskich piekarzy. Sobota będzie na folkowo. Zaprosiliśmy do Radomia Goorala, jest to artysta z gatunku muzyki electro-folk, znany m.in. z Przystanku Woodstock. Wystąpi on razem z Guzowiankami. Na scenie zaprezentuje się także Karolina Lizer z zespołem, zwyciężczyni tegorocznych premier w Opolu. Warto to powiedzieć, że będzie dużo dobrej folkowej muzyki na placu Corazziego. Za to w niedzielę odbędą się główne punkty programu, bo jest to dzień oficjalnych obchodów, łącznie z mszą św. i oficjalnymi wystąpieniami. Jednak tego dnia również nie zabraknie dobrej muzyki oraz innych atrakcji, m.in pokazów szermierczych – zapowiada Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.
Jak podkreśla Ewa Brzezińska, współwłaścicielka piekarni Wacyn, warto kupować pieczywo od lokalnych zakładów piekarniczych. - Pieczywo od radomskich piekarni wyróżnia się m.in. naturalnymi zakwasami. W naturalnych fermentacjach rozwijają się w sposób naturalny i spontaniczny bakterie mlekowe, które są probiotykami naszego przewodu pokarmowego. Dzięki temu to pieczywo jest lekkostrawne i diametralnie różni się od tego kupowanego w markecie – tłumaczy Ewa Brzezińska współwłaścicielka piekarni Wacyn.
Święto Chleba rozpocznie się festynem rodzinnym w piątek, 2 września na placu Corazziego w godz. od 12 do 18. W sobotę organizatorzy zapraszają na plac Corazziego już od godz. 11, a w niedzielę od godz. 10. Wydarzenie zakończy się niedzielnym koncertem zespołu ex MAANAM o godz. 19 oraz „Potańcówką na Żeromce”, która potrwa do godz. 22. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorem XXIV Radomskiego Święta Chleba jest Cech Piekarzy w Radomiu, a współorganizatorami jest Urząd Miejski w Radomiu i Dom Kultury Borki. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.