Wydarzenie rozpoczęło się w środę, 8 maja. Od godz. 11 do 13 pracownicy biblioteki wyposażeni w rowery z koszami wypełnionymi książkami rozdawali je spacerowiczom w Parku Kościuszki.
W czwartek, 9 maja o godz. 18 w Bibliotece Pedagogicznej w sali 116 odbędzie się wernisaż wystawy prac Marcina Nogi: PRZESTRZEŃ DŹWIĘK KOLORY.
Dr Marcin Noga pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Radomskiego jako asystent, prowadzi zajęcia z przedmiotów: Warsztaty Komputerowe, Edytory Obrazu i Pracownia Animacji i Dźwięku. Prowadzi blog z aktualnościami z zakresu ogólnotechnicznego (telefonia komórkowa, komputery, fotografia aspekt techniczny, krótkofalarstwo).
Partner wydarzenia: Katedra Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych. Wydział Sztuki Uniwersytet Radomski.
W piątek, 10 maja o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej wystartuje spacer z Walerym Przyborowskim po Radomiu okresu powstania styczniowego (wycieczka z elementami questingu).
W atrakcyjnej formie gry miejskiej poznamy dawne miasto oraz wydarzenia, które zaważyły na jego historii. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak na co dzień żyli wtedy nasi przodkowie ? Startujemy pod głównym wejściem do Biblioteki.
Nie obowiązują zapisy. Regulamin TUTAJ
W sobotę, 11 maja od godz. 12 do 13.30 w Bibliotece Pedagogicznej w sali 116 odbędzie się prezentacja metody Tomatisa.
Od godz. 14 do 15 w czytelni odbędzie się koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Suwały (Misoterapia Radom).
Obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ
Zapraszamy rodziny z dziećmi. Spotkanie rozpocznie się w Sali nr 116 od rozmowy o emocjach, następnie wyruszymy na poszukiwanie Kolorowego Potwora wokół Biblioteki. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w budynku Biblioteki.
Obowiązują zapisy na to wydarzenie poprzez formularz TUTAJ
We wtorek, 14 maja od godz. 10 do 13 odbędzie się bezpłatna konferencja on-line: Czas na bibliotekę.
Konferencja obejmuje treści związane ze słowem, tekstem, literaturą i w konsekwencji z upowszechnianiem czytelnictwa, m.in. poprzez działalność bibliotek. Podczas tego spotkania online prelegentki przekażą dawkę wiedzy o literaturze, sztuce, teatrze, kompetencjach, dialogu i relacjach, jak również zaprezentują dobre praktyki i rozwiązania „szyte na miarę”. To też okazja do wymiany doświadczeń i inspirowania uczestników względem promocji czytelnictwa i wartości literatury w ogóle.
Obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ
W środę, 15 maja od godz. 9 do 15 będzie trwało wydarzenie Plantcrossing w Pedagogicznej.
Wymiana roślin, w ramach której można przynieść własną roślinę lub zaszczepkę oraz „zaadoptować” sadzonkę z biblioteki. Przyjdź do nas, weź sadzonkę rośliny, w zamian możesz zostawić własną. Zachęcamy też do wypożyczenia poradników na temat hodowli roślin z bibliotecznej witryny. Akcja trwa przez cały dzień w godzinach pracy biblioteki.
Nie obowiązują zapisy.
Wszystkie informacje o wydarzeniach w ramach Tygodnia Bibliotek dostępne są TUTAJ
Patronat medialny nad wydarzeniem ma Rekord Grupa Mediowa.