Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Viventi Caritate po raz 16.

Viventi Caritate po raz 16.

Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom z całej Polski w uznaniu za działalność charytatywną, społeczną i kulturalną. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Stowarzyszenie "Budujemy Przystań", Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu czy Rycerze Kolumba. Honorowy tytuł otrzymał papież Benedykt XVI i robotnicy radomskiego Czerwca 76. Statuetka zostanie wręczona tradycyjnie w radomskiej katedrze po mszy świętej w  intencji zmarłego biskupa Jana Chrapka.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

- Poprzez tę nagrodę chcemy pamiętać biskupa Jana, ale również dostrzec i ukazać te osoby czy instytucje, które podejmują często cierpliwe, systematyczne, heroiczne wysiłki, by przestrzeń wokół nas wypełnić dobrem - mówi Zbigniew Miazga z Funduszu im. biskupa Jana Chrapka 

Viventi Caritate to prestiżowa nagroda, z wieloletnią tradycją. Zwycięzca otrzymuje statuetkę, która "jest alegorią otwartego serca i rodzącej się z niego miłości." Autorem statuetki jest artysta rzeźbiarz - Sławomir Gęsiak. Nagroda jest przyznawana przez Fundusz im. bp Jana Chrapka od 2005 roku. W zeszłym roku nagroda trafiła do kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity, w uznaniu ofiarnej postawy znajdującej wyraz w długofalowym stypendialnym wsparciu szczególnie uzdolnionej artystycznie dzieci i młodzieży.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy